• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
шоп - майстор
Защо не наберете един телефон и за 5 минути ще имате цялата информация?
Гаранцията е 10 години, ако прозорците са с оторизиран монтаж.
hard_core - специалист
ср авг 28, 2019 10:55 amdeyada написа:
И също някой знае ли какво ще рече "соларно управляеми"? Срещнах го в описанието на един от моделите им покривни прозорци, но ми е трудно да си го обясня. :?
Захранването на мотора е от соларна батерия.
vili - напреднал
Благодаря за съветите!

Изолация ще сложим задължително, покривни прозорци има, но ще ги сменим на 100%, защото са дървени и на места тече, поизгнили са. А какво ще поръчате като материал за новите - дърво или полиуретан?

Колкото до обзавеждането - целта е пространството да стане максимално функционално, с две думи - да е наистина удобно за живеене, а не да имаш усещането, че си в кутийка на тавана. Затова обмисляме всякакви варианти, включително шкафове в ниши и тем подобни.
шоп - майстор
чет авг 29, 2019 4:51 pmvili написа:
. А какво ще поръчате като материал за новите - дърво или полиуретан?

Не бих си поръчал нищо.
Какви са тези прозорци от полиуретан?
nikolson - майстор
вт авг 20, 2019 6:47 pmшоп написа:
За съжаление в Бг не съм ги виждал..
Има. Внос от Русия и Турция.
Вадим Владимиров - специалист
Разбира се, че полиуретан. Резултата от дърво без поддръжка вече го имате.
Към другите колеги. Цитат от брошурата на Велукс
Идеален за влажни помещения, тъй като термомодифицираната дървесина, защитена с полиуретан, е изключително устойчива на влага. Бялото полиуретаново покритие не се нуждае от пребоядисване. Уникален метод на отливане на конструкция с обли ъгли, без снадки – много полесна за почистване
И последно. Всички прозорци Велукс са налични в България. При необходимост може и с доставка. Но от ЕС.
Руди - майстор
Имам намерение да направя дървен парапет на отвор за тавана. Стълбата е сгъваема,
отворът е 120/70. Плочата е 12 см, отгоре има 12 см (2х6 см) твърд стиропор и замазка
4 см, армирана с мрежа. Проблемът ми е как да захвана стойките на парапета, щото на
замазката не може да се разчита да задържи дюбел. Първата ми идея е да направя на
пода рамка от греди 10х10, захваната с дълги анкери през изолацията в плочата, а на
тази рамка да фиксирам стойките. Някакви други идеи?
На картинката съм показал още централните попове и билната столица.
Прикачен файл:
tvpr.jpg
tvpr.jpg (39.95 KиБ) Видяна 7462 пъти

За усвояването на таванчето вчера съм монтирал разклонителна кутия, двойка контакт и
влагоустойчива лампа с ключ. Имам и малко прозорче 80/60 см от юг, което през деня дава
достатъчно светлина в слънчевите дни...
По-нататък ще мисля за малко изолация между ребрата и преграждане на използваемата
от ниската (неизползваемата) част на тавана. И тук още събирам идеи.
Ще се получи помещение 3.80 х 7.80 метра с височина от 1,50 до 2,30 м.
nikolov333 - майстор
За свободните ъгли на парапета, може да се фиксират с П-образна рамка към столицата, макар че и със стабилни видии в подгредите 10*10 мисля че ще ги "държи" добре..
EDI - майстор
Идеята със захващане в плочата е най-добра.Обаче ще трябва да ползваш набивни анкери и шпилки ми се струва, ще ти трябва дължина поне 300 мм.12 мм според мен е достатъчно.
shumanska - напреднал
Привет,
в момента сме на етап създаване на идеен проект с помощта на архитект. Къщата е 2 етажа по 100 кв всеки, правилна правоъгълна форма. Покривът ще е двускатен. Чудим се дали да не сложим плоча и над 2рия етаж и половин метър надзид с идея някой ден ако решим - да си усвоим подпокривното. Някой може ли съвсееем грубо да каже колко би ни струвало това.
Малко е нелепо, че човек трябва да си измисли проекта без да има представа после ще може ли да си го позволи да го построи....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Всичко за усвояването на подпокривното пространство - идеи, методи, материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: