• 1
  • 2
ivanovbg - майстор
Имам около около 3кв залепени плочки от гранитогрес на бетонна плоча на земята. Няма спукано или отлепено, но понеже съм ги лепил малко криво преди двадесетина години и тук таме събират вода. Вярно, не повече от 3-4мм, но е дразнещо, а и искам да им придам наклон, че са лепени почти без наклон. Та има ли вариант да залепя отгоре други плочки? Притеснява ме, че от едната страна трябва да се повдигне с около сантим, сантим и половина и не знам дали ще стане само с лепило.
ivanovbg - майстор
Благодаря! А какво лепило и грунд препоръчвате? Все пак водата и сняг ще има редовно
И питаш, при положение, че тези са издържали 20 години?!
Същите.
Мерси кон не руча.
ivanovbg - майстор
Абе отгоре ще лепя други, щот тези съм ги лепил криво. А плочка върху плочка не съм лепил никога. A мислиш ли че преди 20г, а може и да е повече, е имало много материали? Тогава отивам в железарията, казвам теракол и каквото ми дадат с него лепя. Нито са ме питали външно или вътрешно.
zz_stefanov - майстор
Ми с лепило за на открито: незамръзващо, флексово с фибри, но в следите от гребена влезе ли вода може да си останеш пак на старите. Та и добро фугиране. имаше някакви грунтове за лепене върху плочки.
B0bi - специалист
Примерно Ceresit СМ 17. Скъпичко е ... Иначе каквото ти предложат и те устройва като цена за външно приложение.
Грунд за плочка върху плочка - пак така. СТ19 на Церазит е някакъв такъв. Има на Боро ... Има една розова водичка .... Дано не попаднеш точно на нея. Гледай да е поне по-гъст.
За фугите и фугирането, няма да казвам нищо. Ти би ли казал какви са ти старите (колко широки и с какво запълнени)?
ivanovbg - майстор
Те новите са с друг размер.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на плочки под асмата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: