meleager - напреднал
Здравейте.

Реших и аз най-накрая да си купя съвременен телевизор, 55''. Проблемът е, че обитавам миниатюрно таванско помещение (18 м2) с нисък таван (2.10 м). Първо мислех да си купя ТВ шкаф, но той ще заема повече място, отколкото ми се иска, а и дори да му сложа колела (идеята е да мога лесно да завъртам ТВ-то до максимум 90 градуса), ще е много по-неудобно да го въртя насам-натам, вероятно по няколко пъти на ден, а и има реална опасност с по-рязко движение да обърна телевизора.

Хрумна ми да поръчам на някой да ми изработи метална стойка от квадратен метален профил 2х2 см, която да закрепя за пода и тавана с лагери (например този) и имбусни болтове (като този) + съответните гайки за тях.
Това, което ме притеснява е общата тежест на изделието (нямам идея колко ще тежи цялата конструкция) + 20 кг. телевизор, а и евентуално на по-късен етап, тонколони. Прилагам проста схема на това (уж) минималистично изпълнение. Не ме съдете много, наясно съм, че никак не ме бива в чертането. :)

Какво мислите? Много ли ми е идиотска идеята? Какво бихте предложили като алтерантива? Благодаря.

Прикачен файл

Стойка_3.jpg
burkov - специалист
Стойката за стена е много по практична.
https://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21014147

Например тази е за големи телевизори и няма да ти пречи на пода.
meleager - напреднал
нед апр 05, 2020 6:40 pmburkov написа:
Стойката за стена е много по практична.
https://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21014147

Например тази е за големи телевизори и няма да ти пречи на пода.
Липсва стена, на която да я захвана.
iliya_i - майстор
нед апр 05, 2020 7:15 pmmeleager написа:
Липсва стена, на която да я захвана.
А в тези 18 квадрата, ще можеш ли да отделиш 2 квадрата да си въртиш телевизора на тях?
Я драсни една схемичка на разположението.
meleager - напреднал
Пробвах някаква програма, която ми позволи да въведа реалните размери на всичко - от стени до мебели (включително телевизора, който се каня да купя). Накрая изплю това, но ме изпързаляха с 3D визуализацията, за която им платих 2$, и така и не я получих. :)

Тема "Въртяща се стойка за ТВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: