avtotavani - помощник
Привет започвам диррктно с един въпрос и се нуждая от спешен отговор моля. Направиха ми трискатен покрив който е накован със шперплтови (кофражни ) платна подпокривното пространство няма да е обитаемо и майсторите решиха да сложат тази ПароНЕпропусклива мембрана на брамак велтитех 120 над нея ще има ребра със контралетви и керемиди тондах македо.Но от прочетеното тук там разбирам че трябва мембраната или фолиото да бъдат Паропропускливи ,та дайте мнение да ги гоня да махам мембраната ли кво да ги правя не знам притесненията са ми да не би да се появи влага мухъл и така на татък. :o

Прикачен файл

0C050645-DA51-4FE3-8348-0D1545EBF00B.jpeg
schuldiner - майстор
Ако е само до фолиото, не е грешно използвано.
Необитаем каратаван = студен покрив. Вентилира се целият обем над тавана на жилищната част и щом не се отоплява /не се губи енергия/, това вентилиране е по-интензивно и не става през мембраната, а през отдушници или прозорец.

И понеже ще питаш пречи ли да е паропропускливо и защо не слагат такова за всеки случай, конкретно това фолио е поне два пъти по-здраво от паропропускливите за същите пари 120 грама. Иначе не пречи.
avtotavani - помощник
пон ное 30, 2020 8:32 amschuldiner написа:
Ако е само до фолиото, не е грешно използвано.
Необитаем каратаван = студен покрив. Вентилира се целият обем над тавана на жилищната част и щом не се отоплява /не се губи енергия/, това вентилиране е по-интензивно и не става през мембраната, а през отдушници или прозорец.

И понеже ще питаш пречи ли да е паропропускливо и защо не слагат такова за всеки случай, конкретно това фолио е поне два пъти по-здраво от паропропускливите за същите пари 120 грама. Иначе не пречи.
Благодаря за бързия и точен отговор :) Поздрави

Тема "Грешно използвано подпокривно фоли veltitech 120???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: