bialame4ka - помощник
Здравейте, имам стара къща,която искам да реновирам.Първия етаж е от камък, а втория е тухла(суха зидария).Между тях-гредоред.Ще бъда благодарен за всякакви съвети как да укрепя стените(особено втория етаж),където тухлите са поизядени от времето.Благодаря ви предварително!
Прикачен файл:
20210110_115845_copy_2312x1302.jpg
Прикачен файл:
20210110_115700_copy_2312x1302.jpg
ky-kyy - майстор
Добре е, че искаш да ремонтираш тази къща. Дано си наясно, колко много труд и пари ще са ти необходими.
bialame4ka - помощник
За момента само предполагам...:-)
Svetoslavoff1 - майстор
Не се виждат пукнатини, поне аз не виждам на снимките, което е добре.
Суха зидария е, ако само са наредени без материал между тях, било кал, било хоросан. Та не ще да е така при теб. А са "изядени" тухлите, щото може би не са били добре изпечени и оставени неизмазани. Стичащата се вода от покрива и липсата на улуци и водосточни тръби са свършили каквото трябва и резултата се вижда. Според мен измазване и водоотвеждане на покрива и решаваш проблема, както и изчистване на храсталака до каменните основи и тротоарче ли, пътечка ли...
Ревизия на гредоредите и покривната конструкция също са много важни стъпки.
Дограмата и тя май си е за смяна или основен ремонт, ако ти се занимава.
Зависи колко пари си склонен да отделиш за ремонти.
ky-kyy - майстор
ср яну 13, 2021 10:46 ambialame4ka написа:
За момента само предполагам...:-)
Начи, това дето си го предположил, го умножи по три :)
miliad - майстор
Нищо сериозно не виждам и аз по стените, хубава зидария с печена тухла и кал. Изронени са от времето, но нищо фатално.
Измазване с хоросан искат, може и само хастарно, а отгоре изолация.
bialame4ka - помощник
А не е ли проблем,че между тухлите няма спойващ материал?Ще стане ли само със замазка и изолация(стиропор 5см например)?Когато се прави замазката на тухлите не е ли по-добре да се сложи мрежа?
bialame4ka - помощник
А зидарията е суха с изключение на северната стена (за която не съм сигурен дали е само фугирана или има материал межсу камъните)
bulhomes2 - майстор
За пръв път виждам у нас къща без каквато и да било стряха.
Sandman - специалист
ср яну 13, 2021 12:48 pmbulhomes2 написа:
За пръв път виждам у нас къща без каквато и да било стряха.
Малко си гледал значи ;)
Такъв тип има доста, забелязах че по добричко са повече като ходихме натам. Заради по-ветровити райони може би са такива.

Тема "Реставрация на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: