chapara - майстор
Има си фирми за дупчене под точен цолаж, арматурата не е проблем.
шоп - майстор
ср яну 27, 2021 10:46 ammomchev написа:

Съседите питаха в Топлофикация. Повечето щрангове за лири така ги правели.
Къде питаха?
Кой питаха?

В коол центъра сигурно, на националният телефон и са попаднали на компетентно момиче :lol:
chapara - майстор
Една жена, на пейката, в градинката, каза.... :-D
momchev - напреднал
ср яну 27, 2021 1:12 pmiliya_i написа:
ср яну 27, 2021 10:46 ammomchev написа:
Да, с къртач сигурно може да се изреже. Ако превключиш без удар. Но трябва да улучиш заварката, струва ми се.
Напротив. За да се скъса заварката си трябва удар. Дали с къртач или с чук и секач, въпрос на предпочитание. Но само с бръмчене наоколо заварката няма да се скъса.
Да, но добрите къртачи мисля имат предпазен съединител, който спира при арматура?

Зависи и от свердлото сигурно. Чувал съм че свредла на Бош режат арматура без да се замислят. Виж, на Макита ми рекламираха едно такова с 4 режещи ръба, но запъна още на първата арматура, нищо не отряза.
momchev - напреднал
ср яну 27, 2021 8:24 pmшоп написа:
ср яну 27, 2021 10:46 ammomchev написа:

Съседите питаха в Топлофикация. Повечето щрангове за лири така ги правели.
Къде питаха?
Кой питаха?

В коол центъра сигурно, на националният телефон и са попаднали на компетентно момиче :lol:
Майсторът който сега прави банята има познати майстори в топлофикация. Но да, може и да е партенка.
iliya_i - майстор
чет яну 28, 2021 4:18 pmmomchev написа:
ср яну 27, 2021 1:12 pmiliya_i написа:
ср яну 27, 2021 10:46 ammomchev написа:
Да, с къртач сигурно може да се изреже. Ако превключиш без удар. Но трябва да улучиш заварката, струва ми се.
Напротив. За да се скъса заварката си трябва удар. Дали с къртач или с чук и секач, въпрос на предпочитание. Но само с бръмчене наоколо заварката няма да се скъса.
Да, но добрите къртачи мисля имат предпазен съединител, който спира при арматура?

Зависи и от свердлото сигурно. Чувал съм че свредла на Бош режат арматура без да се замислят. Виж, на Макита ми рекламираха едно такова с 4 режещи ръба, но запъна още на първата арматура, нищо не отряза.
Къртач знаеш ли какво е? Има режим удар, без въртене! Тежи 10 -15 килограма. Не се купува от витрината за салам в Lidl.
Изображение
muhala - майстор
ср яну 27, 2021 10:46 ammomchev написа:
вт яну 26, 2021 9:24 pmmuhala написа:
Кой каза, че тръбите са заварени за арматурата ?
И дали с един къртач ако ги ударят няма да ги избият ?
Съседите питаха в Топлофикация. Повечето щрангове за лири така ги правели. Защото при строежа на кооперацията оставяли широка дупка. После монтирали тръбите, и накрая запълвали с цимент наоколо. И за да не се клатят тръбите, ги капвали с по една заварка.

Да, с къртач сигурно може да се изреже. Ако превключиш без удар. Но трябва да улучиш заварката, струва ми се.
Не вярвам някой в топлофикация да знае как точно вашия блок е построен. Викнете ис фирма да направи ремонта и не го мислете.
За къртача имах предвид... реше се тръбата и къртача се пуска само на удар и се бие по отрязаната тръба. Целта е да се избие парчето тръба надолу.
chapara - майстор
Не Ви слушат главите и не четете :shock:
momchev - напреднал
чет яну 28, 2021 11:26 pmchapara написа:
Не Ви слушат главите и не четете :shock:
Как да не четем? Нали затова питам тук за съвет.
kozl - майстор
Има фирми дето ползват боркорони. За тръби не знам как, но армировката не я усещат.
Все пак аз бих предпочел къртач, та ако има армировка да остане :roll:

Тема "Спиране на вертикални щрангове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: