шоп - майстор
пон яну 25, 2021 7:29 pmmomchev написа:
И ползата е че като стане авария, може да отправите иск тя да плаща ремонта.
Вие четете ли какво е написано:
" Сутринта преди да ги резнем и да приключи всичко, съседката на първи етаж каза "Не". :shock: Посъветвала се със сина си и той изказал мнение да не се разрушава системата."

Съседката е против разрушаване на системата!
а не против нейният пълен ремонт.
Има разлика нали?

Ако е против пълен ремонт, би трябвало да има 3 оферти и тя да ги отхвърли на общо събрание :-))))
chapara - майстор
Какъв цолаж е вертикалата?
Antonii - майстор
пон яну 25, 2021 6:23 pmmomchev написа:

Така е, но е проблем как да махнем старите тръби, ако искаме да ползваме тяхната дупка. Трябва да се изрязва арматура около тях.
Явно не сте ме разбрали. Старите тръби се режат до ниво под или таван. И отвора на старата тръба е проходката през която минава новата.
Това което е в плочата не се пипа.
muhala - майстор
Аз имах подобен проблем: viewtopic.php?f=22&t=10435&start=66
Снимките не излизат вече, но тръбата беше корозирала на сгъвките. Ще изкара още 30 години поне :) след като я грундирах и спрях притока на влага.

Бих те посъветвал да не правиш каквото и да е ако нямаш съгласието на всички или поне на засегнатите хора.
Ако текне някой ден с чиста съвест отиваш и спираш/режеш както прецениш и ги чакаш да ремонтирате.

При мен е такова положението и съм ги предупредил, че ще спра отоплението на нашите бани ако текне.
chapara - майстор
Той човека го измисли, за това питах за цолажа ,за два дни работа.
kozl - майстор
пон яну 25, 2021 11:27 pmmuhala написа:
Аз имах подобен проблем: viewtopic.php?f=22&t=10435&start=66
Снимките не излизат вече, но тръбата беше корозирала на сгъвките. Ще изкара още 30 години поне :) след като я грундирах и спрях притока на влага.

Бих те посъветвал да не правиш каквото и да е ако нямаш съгласието на всички или поне на засегнатите хора.
Ако текне някой ден с чиста съвест отиваш и спираш/режеш както прецениш и ги чакаш да ремонтирате.

При мен е такова положението и съм ги предупредил, че ще спра отоплението на нашите бани ако текне.
При роднини стана точно тъй, но с щранг за радиатори. Протича щранга на некой етаж и собствениците на своя глава викат майстор, който го изолира в сутерена. И сега нема парно по този вертикал оти не могат съберат пари за ремонт.

Мноо интересин казус не само по линия на ЕС.
Ако бях аз засегнат веднага щях да подам заявление в Топлофикация да ми редуцират отоплителния обем.
momchev - напреднал
пон яну 25, 2021 11:32 pmchapara написа:
Той човека го измисли, за това питах за цолажа ,за два дни работа.
1/2. най-малките доколкото знам. затова няма начин да се ползва дупката и трябва да се кърти наоколо и да се изрязва...
muhala - майстор
Кой каза, че тръбите са заварени за арматурата ?
И дали с един къртач ако ги ударят няма да ги избият ?
momchev - напреднал
вт яну 26, 2021 9:24 pmmuhala написа:
Кой каза, че тръбите са заварени за арматурата ?
И дали с един къртач ако ги ударят няма да ги избият ?
Съседите питаха в Топлофикация. Повечето щрангове за лири така ги правели. Защото при строежа на кооперацията оставяли широка дупка. После монтирали тръбите, и накрая запълвали с цимент наоколо. И за да не се клатят тръбите, ги капвали с по една заварка.

Да, с къртач сигурно може да се изреже. Ако превключиш без удар. Но трябва да улучиш заварката, струва ми се.
iliya_i - майстор
ср яну 27, 2021 10:46 ammomchev написа:
Да, с къртач сигурно може да се изреже. Ако превключиш без удар. Но трябва да улучиш заварката, струва ми се.
Напротив. За да се скъса заварката си трябва удар. Дали с къртач или с чук и секач, въпрос на предпочитание. Но само с бръмчене наоколо заварката няма да се скъса.

Тема "Спиране на вертикални щрангове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: