• 1
  • 2
Здравейте,не съм се занимавам със строителна дейност никога,но поради ограничения бюджет немога да си позволя майстор.
По магазините има много видове грунд,замазки и шпакловки - незнам как да ги комбинирам и какъв е реда на действия при шпакловането.
Прикачен файл:
panel.jpg Разликата между сегашната шпакловка и бетона е 4мм
Прикачен файл:
стена.jpg
Блока е висок и съм на 9 етаж от 15,предполагам както и да го измажа пак ще се напука при някое клатушкане,но все пак.
Чувал съм за укрепващ грунд ,,за дълбокопроникващ и т.н
Гипсова шпаклова,варо-циментова,сатен и т.н
Отделно ми казаха,че трябва да се слага мрежа на всички пукнатини - там също незнам има ли разновидности и как да сложа мрежа там където има пукнатина между тавана и станата точно.
Ще съм благодарен на всякакви насоки и съвети.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Здравей. Не е трудно.
Почисти до здраво. Обикновено като бръкнеш със шпаклата и подкожушеното пада. Намажи с дълбокопроникващ/грунд за стари основи. Аз за такива работи ползвам флексово циментово лепило (става за почти всичко и винаги имам някакво количество останало). Мрежата на лента ще е добре за пукнатината, а за ъгъл си има "ъглова" мрежа. Та, със шпаклара лекипо, мрежата и заглаждаш отгоре и. тя си потъва... С лепилото по-на тънко, за да имаш дебелина и за шпакловка. Като гледам стената, не бих шпакловала гладко - :-) ще се различава. След изсъхване, вече зависи каква ще е боята
ср апр 28, 2021 2:38 pmn_a написа:
Здравей. Не е трудно.
Почисти до здраво. Обикновено като бръкнеш със шпаклата и подкожушеното пада. Намажи с дълбокопроникващ/грунд за стари основи. Аз за такива работи ползвам флексово циментово лепило (става за почти всичко и винаги имам някакво количество останало). Мрежата на лента ще е добре за пукнатината, а за ъгъл си има "ъглова" мрежа. Та, със шпаклара лекипо, мрежата и заглаждаш отгоре и. тя си потъва... С лепилото по-на тънко, за да имаш дебелина и за шпакловка. Като гледам стената, не бих шпакловала гладко - :-) ще се различава. След изсъхване, вече зависи каква ще е боята
Стените са с пръскана мазилка и за да избегна цялостното и смъкване,ще измажа само цепнатините и както каза - няма да заглаждам много ,за да не бие на очи.
Това което ти използваш гледам ,че го водят за лепене на плочки (или грешно съм разбрал).И ако не искам да заглаждам,реално мога да положа само въпросното лепило?
Гледам,че предлагат бързостягащо гъвкаво лепило - това дали е по добрия вариант при измазване на такова място където се срещат два панела и се очаква да има движение ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср апр 28, 2021 4:30 pmskooker написа:

Стените са с пръскана мазилка и за да избегна цялостното и смъкване,ще измажа само цепнатините и както каза - няма да заглаждам много ,за да не бие на очи.
Това което ти използваш гледам ,че го водят за лепене на плочки (или грешно съм разбрал).И ако не искам да заглаждам,реално мога да положа само въпросното лепило?
Гледам,че предлагат бързостягащо гъвкаво лепило - това дали е по добрия вариант при измазване на такова място където се срещат два панела и се очаква да има движение ?
Не ти трябва бързостягащо. Флексовото е достатъчно гъвкаво. В магазина огледай мрежите...
Малко се размива темата,но ми казаха,че тази стена е със скъсани заварки или никога не са били заварявани.Когато натисна панела - играе цялата стена.Предполагам няма смисъл от шпакловане,a трябва да намеря някой да види тези заварки.
Към Какъв майстор трябва да се обърна?

Прикачен файл

IMG_20210506_142537.jpg
kozl - майстор
пет май 07, 2021 6:35 amskooker написа:
Малко се размива темата,но ми казаха,че тази стена е със скъсани заварки или никога не са били заварявани.Когато натисна панела - играе цялата стена.Предполагам няма смисъл от шпакловане,a трябва да намеря някой да види тези заварки.
Към Какъв майстор трябва да се обърна?
Струва ми се преди майстора да действа, ти трябва инженер конструктор и то такъв, който разбира от панелно строителство, за да покаже къде се намират заварките.
Този, който ти е казал за скъсаните заварки може би е наясно с това.
Какъв тип е сградата и има ли паспорт?
brick - специалист
От какъв материал е тази клатеща се стена - бетон, гипс? Каква й е дебелината?
Ако е от порядъка на 6-7 см, тя е само преградна стена (на такава прилича от снимката) и няма конструктивни функции. Можете да я укрепите да не се клати, но можете и да я разрушите и махнете изцяло или замените с нова, ако предпочитате.
пет май 07, 2021 8:25 ambrick написа:
От какъв материал е тази клатеща се стена - бетон, гипс? Каква й е дебелината?
Ако е от порядъка на 6-7 см, тя е само преградна стена (на такава прилича от снимката) и няма конструктивни функции. Можете да я укрепите да не се клати, но можете и да я разрушите и махнете изцяло или замените с нова, ако предпочитате.
Стената е бетон и е външна - като я погледна през терасата има може би 20см
пет май 07, 2021 7:11 amkozl написа:
пет май 07, 2021 6:35 amskooker написа:
Малко се размива темата,но ми казаха,че тази стена е със скъсани заварки или никога не са били заварявани.Когато натисна панела - играе цялата стена.Предполагам няма смисъл от шпакловане,a трябва да намеря някой да види тези заварки.
Към Какъв майстор трябва да се обърна?
Струва ми се преди майстора да действа, ти трябва инженер конструктор и то такъв, който разбира от панелно строителство, за да покаже къде се намират заварките.
Този, който ти е казал за скъсаните заварки може би е наясно с това.
Какъв тип е сградата и има ли паспорт?
Блокът е ЕПК ,апартамента е на 9 етаж от 16.Незнам дали има паспорт ,поне аз нямам такъв в мен.
Майстора,който ми каза за заварките се занимава с вътрешни ремонти и с удари по стената установи,че "бие" на скъсано от едната страна.
Незнам дали стената е една или има външна ,а този клатещия панел не е допълнителен.
Казаха ми,че трябв да се направи обследване на сградата с разрешение от входа и от общината и че най-вероятно ще трябва да се кърти в комшиите отдолу и отгоре,за да се стигне до заварките. :shock:
  • 1
  • 2

Тема "Как да шпакловам ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: