• 1
  • 2
Предстои ми да правя замазка от 5см на 14кв., това ще излезе около 2тона като допълнителна тежина на къщата. Това доста ме притеснява и ако има някакви други варианти, които да заместят традиционната замазка ще се радвам да разбера. Има ли всъщност защо да се притеснявам?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 30, 2021 9:11 pmBeginner881 написа:
Предстои ми да правя замазка от 5см на 14кв., това ще излезе около 2тона като допълнителна тежина на къщата. Това доста ме притеснява и ако има някакви други варианти, които да заместят традиционната замазка ще се радвам да разбера. Има ли всъщност защо да се притеснявам?
Защо е тази замазка?
chapara - майстор
Слаба обусновка! Пример,ако е наиво терен,ако е гредоредена къща на третия етаж?
resistbody - майстор
Наскоро мой приятел наля замазка на гредоред.. според мен е много грешно..
Ако е бетонна плоча си е сметнато за замзка, даже да е старо ще издържи тея 2 тона..
нед май 30, 2021 11:41 pmn_a написа:
нед май 30, 2021 9:11 pmBeginner881 написа:
Предстои ми да правя замазка от 5см на 14кв., това ще излезе около 2тона като допълнителна тежина на къщата. Това доста ме притеснява и ако има някакви други варианти, които да заместят традиционната замазка ще се радвам да разбера. Има ли всъщност защо да се притеснявам?
Защо е тази замазка?
Да се изравни пода и в същото време трябва да скрия тръби за парно. Фибран само да налепя и отгоре ламинат, но ми казаха, че не било добро решение и сега умувам какво да правя.
пон май 31, 2021 12:26 amresistbody написа:
Наскоро мой приятел наля замазка на гредоред.. според мен е много грешно..
Ако е бетонна плоча си е сметнато за замзка, даже да е старо ще издържи тея 2 тона..
Бетонна плоча е
нед май 30, 2021 11:43 pmchapara написа:
Слаба обусновка! Пример,ако е наиво терен,ако е гредоредена къща на третия етаж?
Не разбирам, за това не знам какво да обяснявам. Бетонна плоча на 2ри етаж.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 31, 2021 6:35 amBeginner881 написа:

Да се изравни пода и в същото време трябва да скрия тръби за парно. Фибран само да налепя и отгоре ламинат, но ми казаха, че не било добро решение и сега умувам какво да правя.
Тоз, дети казал "не е добро решение", как се обоснова? :-)

изолация, osb, ламинат
kozl - майстор
Търси съвет от конструктор по стоманобетонови конструкции.
Всекакви други съвети са в зависимост от реколтата.
Като те притеснява тежината ползвай дюшеме в-у нивелирана скара.
шоп - майстор
пон май 31, 2021 7:52 amkozl написа:
.
Като те притеснява тежината ползвай дюшеме в-у нивелирана скара.

+1 към мнението
Може и система сух под да се направи.
  • 1
  • 2

Тема "Притеснява ме, че замазката ще тежи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: