• 1
  • 2
bikerider_ - специалист
нед авг 15, 2021 10:25 pmzz_stefanov написа:
Инжектирал съм веднъж на стена Ц200 през дупчици в фугите, получи се. Трябва с нещо да го притиснеш.
Ако отзад са голи тухли или е лепено на кьофтета се съмнявам да стане.
Не е е на кьофтета лепено със сигурност. Най-малкото ако беше, досега да са паднали плочките или да има пукнати, защото фугите не биха могли да задържат цялата тежест.
Проблемът е, че тоя т.нар. майстор навремето бил свалил 1 ред тухли, да станело по-широко, та стената е само на 1 ред. Бих го питал дядото с какво е лепил, ама отдавна е в Щатите.
И ако с С200 залепването е толкова здраво и няма къртене после, явно ще трябва да се лепи с бетон контакт върху тези плочки, че ако тръгна да ги къртя някой ден, да не вляза в съседите със все втория ред тухла и хилтито... :-D :?
И да, няма основа, толкова му е разбирал акъла на тоя "майстор" преди 30г., толкова са били качествени и материалите. Цоклите във входа също масово се отлепват на всички етажи, дори без да са в баня. На друго място същите плочки лепени от друг човек преди 40 и кусур години са така залепени, че новите ги лепихме частично върху старите с бетон контакт, защото не бяха мръднали.
Другият въпрос е как да се притиснат, за да залепнат, без да се пукнат плочки от натискането, защото ако наливам лепило зад хлътнали напред плочки, може да излея литри, преди да залепя нещо. Може би с голям шперплат или с нещо меко за подложка пред шперплата? :?
С 200 със спринцовка ли се инжектира и ако да с каква игла?
Че полиуретановото под паркета е бая тегаво със спринцовка и трябват поне няколко 2мм игли за стая 15кв. и 3л лепило, а на другия ден болят ръце, крака...
Усещам как някои колеги плочкаджии си рекламират услугите. Благодаря, но няма да е точно сега. Правих една баня преди 2 години и да, не мога да ремонтирам бани през година. Първо намирането на майстор през лятото е кошмарно трудно, после на огледа говорим за една цена, уж вклющваща къртене от някой си, накрая се оказва, че къртачът нямало да дойде и трябва да си къртя сам за същата цена, щото плочкаджията сам не къртел... Да не говорим, че стиковането на вик и плочкадия да дойдат точно един след друг е кошмар. Трябвало и основата на пода да си подготвя след ВиК майстора, положил канала, включително наклоните към сифона - по дяволите, аз да не съм плочкаджия? И накрая със смяната на тръбите в къщата, баня няма и 4 квадрата, цъфна на 5 бона, а банята стоя на тухла 10 дена, за "удоволствието" на живущите в къщата... Та не, мерси, не сега още веднъж! Играх го това скоро. Някакви "майстори" дават някакви измислени цени "на квадрат", нямащи нищо с реалността и накрая заявената на оглед цена, наредената квадратура и крайната цена нямат нищо общо с математиката, щото било много сръткаво и под определени пари не взимали. Това ви го съобщават накрая естествено. А не стига всичко са вечно кисели и сякаш ви работят за без пари. Малки сръткави обекти отказват да взимат и гледат само ако могат да ходят да лепят на чисто ново, щото е най-лесно и няма къртене.
Последна промяна от bikerider_ на пон авг 16, 2021 12:50 am, променено общо 10 пъти.
muhala - майстор
нед авг 15, 2021 11:37 pmchapara написа:
Започваме да се доближаваме до истината, но голата истина че някой без да политизирам, ни държи толкова бедни че кенефа и банята да не можем да си оправим. Елементарни неща за 21век😭
Не съм съвсем съгласен. Не съм сигурен за автора на темата, но доста хора, които не могат да си позволят ремонт, подмяна или елементарно образование за децата си, пият, пушат и псуват пред блока.
mkocev - специалист
Изкърти плочките и сам си налепи нови (нали в крайна сметка това е идеята на форума). За 15 -20 лв на квадрат, ще си купиш съвсем прилични плочки (особено в сравнение със сегашните, а има и по-евтини).
Очевидно, че старите плочки няма да се съпротивляват много при махането :)
Може и хидроизолация да си направиш и ще ти излезе дооста под ​5000лв..( колко да е голяма тая баня).
Най-важното е да имаш желание да го направиш. Иначе може и да го искаш ама.... :)
bikerider_ - специалист
пон авг 16, 2021 1:11 ammkocev написа:
Изкърти плочките и сам си налепи нови (нали в крайна сметка това е идеята на форума). За 15 -20 лв на квадрат, ще си купиш съвсем прилични плочки (особено в сравнение със сегашните, а има и по-евтини).
Очевидно, че старите плочки няма да се съпротивляват много при махането :)
Може и хидроизолация да си направиш и ще ти излезе дооста под ​5000лв..( колко да е голяма тая баня).
Най-важното е да имаш желание да го направиш. Иначе може и да го искаш ама.... :)
Чудесно, ама не ми работата това. Ако плочкаджията дойде да прави моята работа, аз да ходя да правя неговата, ама все си мисля, че някакво разделение на труда кой каквото може е от полза. И плочките за 20 лв не стават, мерси. Ако ще се кърти, вдига шум и прах, поне да се слага качествено, не се сменя всеки ден, за да е нисък клас, а пък аз не съм плочкаджия, че да оклепам скъпи плочки с незнанието си кое как се прави.
muhala - майстор
пон авг 16, 2021 1:20 ambikerider_ написа:
пон авг 16, 2021 1:11 ammkocev написа:
Изкърти плочките и сам си налепи нови (нали в крайна сметка това е идеята на форума). За 15 -20 лв на квадрат, ще си купиш съвсем прилични плочки (особено в сравнение със сегашните, а има и по-евтини).
Очевидно, че старите плочки няма да се съпротивляват много при махането :)
Може и хидроизолация да си направиш и ще ти излезе дооста под ​5000лв..( колко да е голяма тая баня).
Най-важното е да имаш желание да го направиш. Иначе може и да го искаш ама.... :)
Чудесно, ама не ми работата това. Ако плочкаджията дойде да прави моята работа, аз да ходя да правя неговата, ама все си мисля, че някакво разделение на труда кой каквото може е от полза. И плочките за 20 лв не стават, мерси. Ако ще се кърти, вдига шум и прах, поне да се слага качествено, не се сменя всеки ден, за да е нисък клас, а пък аз не съм плочкаджия, че да оклепам скъпи плочки с незнанието си кое как се прави.
Тогава прави това, което ти приляга и от което изкарваш пари. После плати на майстор да ти направи банята. И за двамата ще е по-лесно.
Според никнейма ти си байкрайдър, сигурно караш колело за 5 бона, но не ти се дават толкова за баня.
Имам един, колега, който заедно с жена си изкарват около 8000 лв на месец. Не му се давали повече от 800 лв за входна врата на апартамент. Даже 800 му били много. Като бо питах колко му се дават ми каза: Не, че нямам 800лв, просто не ми се дават. Ами като не ти се дават си гледай работата и си карай със стартата врата / баня. Всяко нещо изисква жертви.
bikerider_ - специалист
пон авг 16, 2021 9:22 pmmuhala написа:
пон авг 16, 2021 1:20 ambikerider_ написа:
пон авг 16, 2021 1:11 ammkocev написа:
Изкърти плочките и сам си налепи нови (нали в крайна сметка това е идеята на форума). За 15 -20 лв на квадрат, ще си купиш съвсем прилични плочки (особено в сравнение със сегашните, а има и по-евтини).
Очевидно, че старите плочки няма да се съпротивляват много при махането :)
Може и хидроизолация да си направиш и ще ти излезе дооста под ​5000лв..( колко да е голяма тая баня).
Най-важното е да имаш желание да го направиш. Иначе може и да го искаш ама.... :)
Чудесно, ама не ми работата това. Ако плочкаджията дойде да прави моята работа, аз да ходя да правя неговата, ама все си мисля, че някакво разделение на труда кой каквото може е от полза. И плочките за 20 лв не стават, мерси. Ако ще се кърти, вдига шум и прах, поне да се слага качествено, не се сменя всеки ден, за да е нисък клас, а пък аз не съм плочкаджия, че да оклепам скъпи плочки с незнанието си кое как се прави.
Тогава прави това, което ти приляга и от което изкарваш пари. После плати на майстор да ти направи банята. И за двамата ще е по-лесно.
Според никнейма ти си байкрайдър, сигурно караш колело за 5 бона, но не ти се дават толкова за баня.
Имам един, колега, който заедно с жена си изкарват около 8000 лв на месец. Не му се давали повече от 800 лв за входна врата на апартамент. Даже 800 му били много. Като бо питах колко му се дават ми каза: Не, че нямам 800лв, просто не ми се дават. Ами като не ти се дават си гледай работата и си карай със стартата врата / баня. Всяко нещо изисква жертви.
Ми не, не давам 5 бона за колело, 2х по-евтино е, сглобено на части, за 2 години, не че ти влиза в работата.
Това тук се е превърнало в типичен бг форум, не ти помагат, а те съдят кой си и какъв си, тънки сметки какви доходи имаш, по хобитата ти, ала прост държавен чиновник от НАП...
Ника ми е такъв, щото съм се регистрирал още като пубертет, пак не че ти влиза в работата.
По същество: плочките ги залепи единствено полиуретановото самораздуващо се лепило, въпреки че при равни условия стояха притиснати с летви срещу насрещната стена цяла нощ, боклукът С20 ги изпусна на сутринта, нищо, че бях инжектирал цял килограм от него. С едва около 300гр. полиуретаново лепило, инжектирано със спринцовка с маркуч 2мм диаметър за накрайник, обработих същия учасък около 2кв. м., които 1кг С200 не залепи. Веднага щом махнах летвите след 1 нощ с С200, плочките образуваха същите шкембета, като на снимките. Но не и с полиуретановото лепило, а и вече не бият на кухо! Остана още толкова, които ще се обработят на втори етап.
Благодаря на колегите дали предложения! Останалите - търсете си клиенти другаде, ако сте кадърни, няма да намирате време за почивка от клиенти, а и фоумът ще е по-полезен без съвети думам ти, дъще, сещай се че си търся работа...
muhala - майстор
Купил си колело за 2500, а инжектира лепило със спринцовка и лепи с полиуретаново лепило плочките. Типичен ганьовец.
Силно се надявам да живееш в къща и да не ти протече банята в комшията отдолу.
нед окт 03, 2021 12:31 pmbikerider_ написа:
пон авг 16, 2021 9:22 pmmuhala написа:
пон авг 16, 2021 1:20 ambikerider_ написа:

Чудесно, ама не ми работата това. Ако плочкаджията дойде да прави моята работа, аз да ходя да правя неговата, ама все си мисля, че някакво разделение на труда кой каквото може е от полза. И плочките за 20 лв не стават, мерси. Ако ще се кърти, вдига шум и прах, поне да се слага качествено, не се сменя всеки ден, за да е нисък клас, а пък аз не съм плочкаджия, че да оклепам скъпи плочки с незнанието си кое как се прави.
Тогава прави това, което ти приляга и от което изкарваш пари. После плати на майстор да ти направи банята. И за двамата ще е по-лесно.
Според никнейма ти си байкрайдър, сигурно караш колело за 5 бона, но не ти се дават толкова за баня.
Имам един, колега, който заедно с жена си изкарват около 8000 лв на месец. Не му се давали повече от 800 лв за входна врата на апартамент. Даже 800 му били много. Като бо питах колко му се дават ми каза: Не, че нямам 800лв, просто не ми се дават. Ами като не ти се дават си гледай работата и си карай със стартата врата / баня. Всяко нещо изисква жертви.
Ми не, не давам 5 бона за колело, 2х по-евтино е, сглобено на части, за 2 години, не че ти влиза в работата.
Това тук се е превърнало в типичен бг форум, не ти помагат, а те съдят кой си и какъв си, тънки сметки какви доходи имаш, по хобитата ти, ала прост държавен чиновник от НАП...
Ника ми е такъв, щото съм се регистрирал още като пубертет, пак не че ти влиза в работата.
По същество: плочките ги залепи единствено полиуретановото самораздуващо се лепило, въпреки че при равни условия стояха притиснати с летви срещу насрещната стена цяла нощ, боклукът С20 ги изпусна на сутринта, нищо, че бях инжектирал цял килограм от него. С едва около 300гр. полиуретаново лепило, инжектирано със спринцовка с маркуч 2мм диаметър за накрайник, обработих същия учасък около 2кв. м., които 1кг С200 не залепи. Веднага щом махнах летвите след 1 нощ с С200, плочките образуваха същите шкембета, като на снимките. Но не и с полиуретановото лепило, а и вече не бият на кухо! Остана още толкова, които ще се обработят на втори етап.
Благодаря на колегите дали предложения! Останалите - търсете си клиенти другаде, ако сте кадърни, няма да намирате време за почивка от клиенти, а и фоумът ще е по-полезен без съвети думам ти, дъще, сещай се че си търся работа...
bikerider_ - специалист
нед окт 03, 2021 9:04 pmmuhala написа:
Купил си колело за 2500, а инжектира лепило със спринцовка и лепи с полиуретаново лепило плочките. Типичен ганьовец.
Силно се надявам да живееш в къща и да не ти протече банята в комшията отдолу.
нед окт 03, 2021 12:31 pmbikerider_ написа:
пон авг 16, 2021 9:22 pmmuhala написа:


Тогава прави това, което ти приляга и от което изкарваш пари. После плати на майстор да ти направи банята. И за двамата ще е по-лесно.
Според никнейма ти си байкрайдър, сигурно караш колело за 5 бона, но не ти се дават толкова за баня.
Имам един, колега, който заедно с жена си изкарват около 8000 лв на месец. Не му се давали повече от 800 лв за входна врата на апартамент. Даже 800 му били много. Като бо питах колко му се дават ми каза: Не, че нямам 800лв, просто не ми се дават. Ами като не ти се дават си гледай работата и си карай със стартата врата / баня. Всяко нещо изисква жертви.
Ми не, не давам 5 бона за колело, 2х по-евтино е, сглобено на части, за 2 години, не че ти влиза в работата.
Това тук се е превърнало в типичен бг форум, не ти помагат, а те съдят кой си и какъв си, тънки сметки какви доходи имаш, по хобитата ти, ала прост държавен чиновник от НАП...
Ника ми е такъв, щото съм се регистрирал още като пубертет, пак не че ти влиза в работата.
По същество: плочките ги залепи единствено полиуретановото самораздуващо се лепило, въпреки че при равни условия стояха притиснати с летви срещу насрещната стена цяла нощ, боклукът С20 ги изпусна на сутринта, нищо, че бях инжектирал цял килограм от него. С едва около 300гр. полиуретаново лепило, инжектирано със спринцовка с маркуч 2мм диаметър за накрайник, обработих същия учасък около 2кв. м., които 1кг С200 не залепи. Веднага щом махнах летвите след 1 нощ с С200, плочките образуваха същите шкембета, като на снимките. Но не и с полиуретановото лепило, а и вече не бият на кухо! Остана още толкова, които ще се обработят на втори етап.
Благодаря на колегите дали предложения! Останалите - търсете си клиенти другаде, ако сте кадърни, няма да намирате време за почивка от клиенти, а и фоумът ще е по-полезен без съвети думам ти, дъще, сещай се че си търся работа...
Ако искам за 25К ще си взема колело, не ти влиза в работата! Силно се надявам никнейма ти да не е заради характера ти, макар че бие точно на заядлив, ултра комплексиран мухъл, правещ тънки сметки кой колко и за какво харчи, докато той седи завистливо без работа и "жали" съседите... Не е ясно, от кое го боли повече - дали, че аз съм си купил някакво си колело за някаква цифра и което ползвам над 10 години, дали че на тоя под мене евентуално могло да му текне, или всъщност не му тече, или, че той седи без работа и злобее... Селската клюкарка леля Мара пред блока се сетила да се побара, кой какво си купил, с кой се е*ал снощи, щото тя не си е купила от същото. Ми купи си и ти бе, завистливец! Като не можеш да кажеш нищо различно по темата от тъпи намеци и тънки сметки как да ти ползвам услугите и да изкъртя всичко, въобще не пиши в нея, и без теб ще продължи да го има тоя форум и да се върти светът, бъди сигурен!
Никой тук не ти е длъжен да ти прави отчет как си харчи парите, а ти не си никой, че да съдиш хората и вместо да цъкаш с език с деградивните ти заядливи, оффтопик коментари, вземи се намери работа, капиш?!
  • 1
  • 2

Тема "Укрепване на стари плочки, отлепили се от основата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: