Здравейте, имам малък проблем с един хладилник. Има ли майстори тук, за да знам дали да опиша по обстойно какъв е проблема . Благодаря
hidrazin - майстор
нед май 15, 2022 9:56 pmnasecomix написа:
Здравейте, имам малък проблем с един хладилник. Има ли майстори тук, за да знам дали да опиша по обстойно какъв е проблема . Благодаря
Майсторите - в сервизите. Срещу заплащане, естествено.
Тук си правим нещата сами.
:partyman:
resistbody - майстор
В повечето случай не може да се отремонтира без да набие поне 500-1000лв в оборудване.. и доста време в четене...
Но кажи може да е нещо дребно... или да е за вторични направо..
galin56 - специалист
В повечето случаи да си работи хладилника, но да не охлажда, означава изпуснал фреон или проблем в компресора. Това сам не можеш да си го провериш, трябва ти хладилен техник. Но човека сигурно вече е проучил нещата, темата е от преди повече от 2 седмици.
infomar
Провери дали работи компресора за да го отхвърлиш като причина.
nikolson - майстор
Преди 5-6 години и моят така спря да охлажда. Оказа се задръстване на тръбичката за кондензна вода. Миналата седмица се случи същото. Камерата замразява, хладилникът не. Прочистих тръбичката, започна да охлажда бо +12 °C. Сервизът е до нас. Първата диагноза беше "изгорял нагревател на No frost". Отбой, нагревателят е здрав. Следващото беше "таймер на No frost".
Okаза се здрав, но замърсен. Почистване, тест - работи. Днес ще ми го носят.
kozl - майстор
нед май 15, 2022 9:56 pmnasecomix написа:
Здравейте, имам малък проблем с един хладилник. Има ли майстори тук, за да знам дали да опиша по обстойно какъв е проблема . Благодаря
Майсторите са кът вече. Напълнило се е с мАстори - фокус, мокус и илюзии и изневиделица проблеми.
Обаче малък проблем е гоуема мъгла в обяснението.
Оти моя малък проблем за строшени дръжки чинеше 120 лв., а агрегато LG към 800 лв. Та колко ли да е малък проблема :?
Втория "малък" проблем па ми отне цел ден в разглобване, почистане и сглобяване. Иначе и с двата се справих сам, защото нямаше проблеми в термопомпената инсталация.
Обаче на тъщата хладилника също имаше малък проблем изразен в неработещо осветление и включена аларма за отворена врата, та тогава разбрах, че не всички хладилни майстори ремонтират платки. А тва беше друг малък проблем, че доде майстора, даде съвет и си отиде.

Тези примери де писах са за размисъл по понятието "малък проблем".
Всичко е относително и в зависимост от гледната точка :roll:
Парите за ремонт ли определят размера на проблема или необходимостта от хладилник или що :?

Тема "Хладилника спря да охлажда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: