• 1
  • 2
georgi82 - специалист
Днес ми дадоха пропорции за перлитена замазка, общо взето звучи 3 части перлит, 1 част пясък 1 част цимент(колички, кофи и т. Н) . Дали е пробвал някой и така ли е. Казаха ми че пясъка е задължителен, въпреки, че в сайта на maxim. Bg не се споменава пясък,колкото и различна да е тяхната съставка от перлит.
djogobg - специалист
пон окт 10, 2022 9:40 pmgeorgi82 написа:
Днес ми дадоха пропорции за перлитена замазка, общо взето звучи 3 части перлит, 1 част пясък 1 част цимент(колички, кофи и т. Н) . Дали е пробвал някой и така ли е. Казаха ми че пясъка е задължителен, въпреки, че в сайта на maxim. Bg не се споменава пясък,колкото и различна да е тяхната съставка от перлит.
Аз съм така и в кухнята си и на балкона - лека се получава, топлоизолацията е на ниво също. Рони се заради перлита, ама отгоре, ако има подложка и ламинат това не те грее. За шумоизолация не знам, как е. Моята рецепта беше 1-2-3 цимент-пясък-перлит, демек перлитобетон го направих, а не замазка :D За мерилки ползвах половин торба цимент = 12 литрова кофа, демек може и да не е баш съвсем точна пропорцията ми, ама пясъка и перлита ги мерих с кофи, за по-лесно. Демек рецептата става -половин торба цимент, две кофи пясък, три кофи перлит.
miliad - майстор
Достатъчно е, тънък повърхностен слой да е с повече пясък и цимент, да се изпердаши и гланцира. Роненето спира.
  • 1
  • 2

Тема "Изравняване на под на тавански стаи с възможно най-лекия материал." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: