• 1
  • 2
georgi82 - специалист
Здравейте,пролетта направихме ремонт на покрива,на тавана имаше 2 тавански стаички с размери 4 на 2 м пълни до тавана с боклуци от всякакво естество,бяха иззидани с тухли.При ремонта разширихме стаите до 3,3 бутнахме стените изхвърлихме боклуците,оставихме покривни прозорци за новите стаи, за да са светли(идеята е да са детски стаи),до тук всички точно.Дойде време да започнем с изграждането на новите стаи,първото беше да изравним пода понеже има 10 см.наклон залепихме фибран ,почнахме от 10,8,5,3,2 до 0 като старото дюшеме ,което беше под на старите тавански стаи го погребахме и решихме отгоре да направим 4-5см, замазка.Но при ремонта на покрива на долния етаж се получиха пукнатини по тавана и стените тук там(не знам точно от какво бяха провокирани,може би от вибрации от падащите отгоре греди при събарянето на стария покрив) и започнах да се притеснявам, че дебелината на плочата която е 7-8см. се явява доста тънка и циментова замазка би натежала много на плочата, 1,5 кубика ни е необходимо за да изравним,това са над 3 тона разпределени разбира се на около 35 кв.м.и реших да стопирам идеята за циментова замазка и да търся възможно най-лекия вариант,спрях се на 2 основни, сух под или перлито-циментова замазка(на която така и не намерих точни пропорции).Идеята в новите стаи е да е ламинат като трябва да наблегна и на шумоизолацията защото като се ходи отгоре отдолу доста се чува.Новите стаи ще бъдат изградени изцяло от гипсокартон като стената между двете ще скрие поповете които подпират билото(които са 3 и за проклетия 2 от тях се падат по средата на хола на долния етаж и въпреки, че са положени върху греда а не директно върху плочата и те допълнително отежняват ситуацията.Та ще се радвам на всички които дадат съвети за изравняването на пода по най-лекия възможен начин(сух под с перлит да речем или пък ако някой знае точна пропорция за перлитова замазка).Пропуснах да спомена че върху съществуващата плоча има положени 5 см стиропор със замазка около 2 см армирана с 4 мм.мрежа колкото да може да се ходи отгоре.Благодаря предварително на всички!
georgi82 - специалист
Мислех си и аз и за осб ,но под него с какво да доизравня ,че между фибраните има разлики там където се застъпват различните дебелини.Суха посипка? За перлита сега четох ,че можело да се разбърква само с цимент и ставало здраво дори и без пясък,а каква дебелина осб?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 08, 2022 4:08 pmgeorgi82 написа:
Мислех си и аз и за осб ,но под него с какво да доизравня ,че между фибраните има разлики там където се застъпват различните дебелини.Суха посипка? За перлита сега четох ,че можело да се разбърква само с цимент и ставало здраво дори и без пясък,а каква дебелина осб?
Колко има за изравняване??
OSB ляга на майки. Под него и между майките пълниш с каквато искаш изолация
Мисля, че в главата ти и в къщата е пълна каша от идеи, материали и незнание
georgi82 - специалист
И за дървена скара мислих ,но не съм сигурен ще се окрепи ли добре на сегашната ми основа защото е плочата после 5 см стиропор после 2-3 см армирана замазка после старото дюшеме после фибран за изравняване на наклона с различни дебелини и при всичкото това ,не знам ще стане ли стабилно да не скърца и да не пружинира после, а пък не ми се кърти всичко това.А за кашата си абсолютно прав.Мислех си за перлитова замазка 4,5 см и след това ако не стане достатъчно здраво да довършвам с нещо отгоре ,ако пък стане подложка и ламинат.

Прикачен файл

IMG_20221008_175203.jpg

Прикачен файл

IMG_20221008_175219.jpg
Последна промяна от georgi82 на съб окт 08, 2022 5:54 pm, променено общо 1 път.
georgi82 - специалист
Гледах и сайта на maxim.bg, но при нас не знам дали може да се намери, но има перлит,на мен ми се вижда същото.Оттам видях и пропорцията,която предполагам ще е същата и за перлит,керамзид сухо посипан също ми се вижда вариант ,но е в пъти по скъп.
шоп - майстор
Погледни сухият под на Кнауф.
nilro - специалист
Втори гредоред правя с подобен материал/стиропорени топчета с добавки/и съм доволен

Прикачен файл

E222C000-46CA-45A6-9E34-D6ED8B2FB7D7.jpeg

Прикачен файл

7A31A546-B238-4B8C-819E-5532845C667E.jpeg

Прикачен файл

8327DFC3-8086-4A44-873E-BB161E55274C.jpeg

Прикачен файл

8A11FACC-4527-468C-9A21-9425397EFF61.jpeg

Прикачен файл

1313A6D7-1C8F-4791-B36E-6DCA5A4B9DAA.jpeg
georgi82 - специалист
съб окт 08, 2022 6:17 pmnilro написа:
Втори гредоред правя с подобен материал/стиропорени топчета с добавки/и съм доволен
Нещо такова търся,изглежда много добре,а и човек който го е правил ,за да каже така и така се прави,това и това се слага по толкова и т.н,а какви са добавките които си споменал?Отдолу задължително ли се слага найлон и мрежа за армировка?Въпреки, че и сухия под ме изкушава,както и идеята с осб-то,за дюшеме също си мислих,но направата на грамотна скара за какъвто и да бил дървен под ми се струва доста голямо предизвикателство.Ако имаше един вариант лесно,но при съвременните технологии ,идеи колкото щеш и избора е труден.
  • 1
  • 2

Тема "Изравняване на под на тавански стаи с възможно най-лекия материал." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: