• 1
  • 2
StoyanDimitrovST - напреднал
Здравейте, идкам да ви попитам дали мога да боядисвам директкно над турбозол, след като грундирам в апартамент ново строителство?
Чувам много мнения и някои от тях са, че трябва да се шпаклова, но не се обосоновават защо? Може ли да споделите вашия опит?
resistbody - майстор
турбозола е грубо и често има язви в мазилката, затова е добре да се финоса...
StoyanDimitrovST - напреднал
съб мар 04, 2023 1:09 amresistbody написа:
турбозола е грубо и често има язви в мазилката, затова е добре да се финоса...
Дори и когато е загладен добре ли?
resistbody - майстор
съб мар 04, 2023 1:11 amStoyanDimitrovST написа:
съб мар 04, 2023 1:09 amresistbody написа:
турбозола е грубо и често има язви в мазилката, затова е добре да се финоса...
Дори и когато е загладен добре ли?
От къде да ти знам майсторите... като ти го направят прецени дали е ОК за теб това ниво.. ако ти е ОК, грунд и боя, ако Не е Ок тогава шпакловка и последващите операции..
miroki - майстор
Те май машинно го правят вече.
При мен си мислех, че е гипсова шпакловка. Явно е имало и места с дефекти, които само те бяха шпакловани с гипс. Основно при контактите.
После разбрах, че било мазилката това гладкото. При мен е неразличими от гипсова шпакловка.
Та и аз се чудя да боядисвам отгоре. Ще ревизирам за дефекти, но сега съм на етап начало баня, само там е замазка обикновена грапава.
StoyanDimitrovST - напреднал
съб мар 04, 2023 11:08 ammiroki написа:
Те май машинно го правят вече.
При мен си мислех, че е гипсова шпакловка. Явно е имало и места с дефекти, които само те бяха шпакловани с гипс. Основно при контактите.
После разбрах, че било мазилката това гладкото. При мен е неразличими от гипсова шпакловка.
Та и аз се чудя да боядисвам отгоре. Ще ревизирам за дефекти, но сега съм на етап начало баня, само там е замазка обикновена грапава.
Кажи ако го боядисаш какво е станало после. Въпроса е дори при гладък турбозол дали е ок да се грундира и боядисва и какво ще стане 😁
kr1100 - майстор
съб мар 04, 2023 11:08 ammiroki написа:
Те май машинно го правят вече.
Машинно и с много , ама много вода е турбозола, после има време за съхнене цяло лято.
То и подова замаска също вече се прави машинно. Добре е сградата да е послеггнала 1-2-3 години за да няма после пукнатини.
Последна промяна от kr1100 на нед мар 05, 2023 12:18 pm, променено общо 1 път.
miroki - майстор
При мен минаха 2 години. Може и 3 от полагането.
На места имам и гипсова шпакловка на места е на турбозол. Неотличими са по гладкост. Освен някои забележки на места колкото половин педя има микопорички. и малко по-различен нюанс бяло. Което ще шпакловам.
Върху гипскартона също е шпакловано.
Скоро няма да боядисвам (поне не и до лятото), така, че споделете Вие.

Но има бои, които покриват милиметрови дупки. И стоят грапави. Въпрос на избор е. То и вар има де :)
resistbody - майстор
Пичове, турбозол е нарицателно за машшинна мазилка, била тя гипсова или циментова или подова...
Turbosol е една от фирмите произвеждащи машини за изпомване на мазилки и други строителни смеси... в Германия работниците му казват Пуца, щото машините са Putzmeister...
Шпакловката е финино покритие на мазилката за отстраняване на дефекти и излглаждане на поръхността...
StoyanDimitrovST - напреднал
нед мар 05, 2023 12:18 pmresistbody написа:
Пичове, турбозол е нарицателно за машшинна мазилка, била тя гипсова или циментова или подова...
Turbosol е еднра от фирмите произвеждащи машини за изпомване на мазилки и други строителни смеси... в Германия работниците му казват Пуца, щото машините са Putzmeister...
Шпакловката е финино покритие на мазилката за отстраняване на дефекти и излглаждане на поръхността...
Е това е компетентен отговор...
  • 1
  • 2

Тема "Турбозол - Боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: