milev5 - специалист
Здравейте !Имам къща с конструктивен проблем на северната стена.Самата северна стена уляга.Изградена е от тухла четворка и трегер.Проблемът е че Западната и Южната страна са изцяло дървени(дървена рамка и дъски) навремето това е било барака.Източната страна е вътрешна преградна изградена от тухла единичка.На Южната страна има голям прозорец т.е. тя въобще не е товароподемна.Тези стени нямат общ пояс,което е голям проблем.
Метър и половина от Север на Юг плочките са се надигнали с 2-3мм което говори за слягане на плочата(ако има такава).
Покривът навремето е правен тип ферма, преди няколко години го ремонтирахме,като сменихме циглите с битумна керемида.Напрактика е лек.
Външната изолация и мазилката са направени с покрива,но поради лични причини не се стигна до вътрешен ремонт толкова години.
Къщата е едноетажна и няма да се надстроява със статут на търпимост.

Искам всички дървени стени да бъдат премахнати и заменени от зид с колони,било то метални или стоманобетон.Пояс също метален или стоманобетонен.Шайби и каквото е необходимо за да се спре улягането.Без да се нарушава покривната и фасадата.

Трябва ми конструктор за гр.Варна за изграждането на проект и съответно фирма за изпълнението му.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Your post is so knowledgeable for me. I really appreciate your work. If you're looking to make a title for an essay about fixing a settling wall issue in your home, here's a potential title: "The Structural Challenge of Settling Walls: A Case Study in Home Repair." In this essay, you can explore the causes of settling walls, potential solutions like masonry with columns, and the challenges of finding the right contractor to implement the project. It's a timely and practical topic that many homeowners may relate to.
Andri01 - майстор
Във българските форуми се пише на БЪЛГАСКИ език,ботче!!

Тема "Конструктор за град Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: