пон окт 16, 2023 10:18 pmtorbalan написа:
Къщата цялата ли е твоя?
Над тавана, какво има? Достатъчно здраво ли е?
Аз, като купих моята - бяха едни изгнили греди, едва се крепяха.

Та ако гредите (предполагам са греди, а не плоча) над тавана са читави - аз бих подходил с гипсокартон.

За стените - ако мазилката е здрава, не е напукана и само боята е проблем - миене, миене, миене.
После грунд (в момента Витекс предлагат някакъв акрилен, за който търговците се кълнат че е почти вълшебен, но не съм го ползвал) и боядисване. Аз бих избрал някакъв производител. Харесвам Vitex (доволен клиент).
Те предлагат грундове и бои за различни основи. Разбира се, има и много други марки.

Не знам каква част от цветовете ще останат след миене, но ми се е случвало да минавам по пет - шест пъти с бяло, докато успея да скрия петна. Но мазни, а не от постна боя. И тогава модерните сега грундове ги нямаше.
Здравей, къщата е моя да. Наскоро я купих и има бая за ремонт, така че искам да мина по тънката лайсна където може. С гипсокартон няма да се справя сам и ще ми излезе по-скъпо затова обмислям само грунд и боя. Ще се ползва за вила така че голяма работа ако е малко криво.


Тъкмо се бях настроил за търкане с гъба и в Лидл пускат шлайфмашина(жираф) за 170 лева. Сега се чудя дали да не си спестя 2 дена труд и да си взема една.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 18, 2023 9:46 pmBaiS написа:


Тъкмо се бях настроил за търкане с гъба и в Лидл пускат шлайфмашина(жираф) за 170 лева. Сега се чудя дали да не си спестя 2 дена труд и да си взема една.
!!!! Съвсем различни неща са!!!
С гъбата миеш, сваляш постното преди да правиш други неща.
Ако искаш, препоръчвам, тази зима да не пипаш нищо, изчети целия форум , поразмишлявай, питай конкретни неща...
ср окт 18, 2023 9:50 pmn_a написа:
Ако искаш, препоръчвам, тази зима да не пипаш нищо, изчети целия форум , поразмишлявай, питай конкретни неща...
Разумно предложение, но защо жирафа да е различно? Не е ли за сваляне на слой от стена?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 18, 2023 10:32 pmBaiS написа:
ср окт 18, 2023 9:50 pmn_a написа:
Ако искаш, препоръчвам, тази зима да не пипаш нищо, изчети целия форум , поразмишлявай, питай конкретни неща...
Разумно предложение, но защо жирафа да е различно? Не е ли за сваляне на слой от стена?
Слоевете са различни!

Тема "Каква е тази стара мазилка и как да я ремонтирам?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: