• 1
  • 2
svilena55555 - напреднал
Здравейте,преди години,майстори ни правеха банята в нов,двустаен апартамент,като захранването със студена вода е от един щранг.Докато течеше ремонта,бяха направили."байпас",между изводите за топла и студена вода в кухнята,една мека връзка.Моля,кажете ми ,каква е целта на този байпас,неговата функция,докато тече ремонта?
chapara - майстор
Водна проба на тръбите за топла вода. Изисква се такава за 72часа и след това се измазва и лепят плочки.
chapara - майстор
Не пускайте по няколко еднакви теми, дразнещо е!!!
svilena55555 - напреднал
Пак писах,като натиснах бутона "публикувай",нищо не се случи,пак ще пиша...съжалявам за дублиранията тема,но първата изчезна вдън земя...или поне аз не я открих.Тока е ясен,строителят е оставил пробни лампи навсякъде и те светят.Сега се притеснявам за мръсната вода и сифона.Т.е.не е притеснение,а съвет как да проверя дали коректно е положен и дали няма някъде теч.Другото е тази водна проба,за която писахте.Трябвя ли да направя байпаси навсякъде, където има изводи за топла и студена вода и какво точно се случва при теста.В момента сме инсталирали една кранче,което си пуска студената вода.Какво трябва да очакваме,като и ако направим байпаси,където ни посъветвате да сложим.
chapara - майстор
Има ли място за бойлер с изводи за вода? Ако да, байпаса се прави между топлата и студената води. Всичко друго се затапва. Канелката също остава. Докато работите по водопровода спрета водата. Гледайте за евентуални течове.
За да предадат блока, проби са направени от строителя.
svilena55555 - напреднал
Благодаря за отговора,да има място ,и за водите и за тока е предвидено
kozl - майстор
чет мар 07, 2024 5:52 pmsvilena55555 написа:
Пак писах,като натиснах бутона "публикувай",нищо не се случи,пак ще пиша...съжалявам за дублиранията тема,но първата изчезна вдън земя...или поне аз не я открих.Тока е ясен,строителят е оставил пробни лампи навсякъде и те светят.Сега се притеснявам за мръсната вода и сифона.Т.е.не е притеснение,а съвет как да проверя дали коректно е положен и дали няма някъде теч.Другото е тази водна проба,за която писахте.Трябвя ли да направя байпаси навсякъде, където има изводи за топла и студена вода и какво точно се случва при теста.В момента сме инсталирали една кранче,което си пуска студената вода.Какво трябва да очакваме,като и ако направим байпаси,където ни посъветвате да сложим.
Байпаса може да се направи при всеки извод за смесител с топла и студена вода.
1 байпас е достатъчен за изпробване на водопровода към 1 вертикален щранг. И понеже досегашния ми рекорд е апартамент с 5 вертикални щранга там ще са необходими 5 байпаса - примерно обяснено.
Нов апартамент, вероятно с инсталирани водомери :?
Ако има инсталирани водомери, то към всеки вертикален щранг ще има по 2 водомера, един за топла и един за студена вода.
Дано са заложени водомерите, иначе не знам как да обясня как ще познаете от колко вертикални щранга на водопровода имате захранване в апартамента.
А да забравих.
При такава проба с байпас препоръчвам крановете до водомерите за топла вода да са затворени. Иначе може да има неприятни изненади в други апартаменти.
svilena55555 - напреднал
Апартамента е ново строителство и има само щранг за студена вода ...и съответно само 1 кран,от който централно се спира водата.Т.е няма централно подаване на топла вода,разчита се на бойлери.Състои се от две водозахранени помещения,баня и кухненски кът.Това е цялата водопроводна система в апартамента.
kozl - майстор
Е щом е с бойлери, chapara писа - байпаса на мястото на бойлера и така за всеки бойлер.
svilena55555 - напреднал
Благодаря,то е ясно,че съм лаик,дано не ви дразня и не съм нахална,но какъв е очаквания резултат от теста,освен това ,което се посочи по-горе,а именно евентуален теч....ако няма теч,означава ли,че всичко е наред или нещо друго да следим.
  • 1
  • 2

Тема "Байпас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: