• 1
  • 2
ivanovbg - майстор
Здравейте, направих си една пристройка от панели втора ръка и понеже са надраскани искам да ги измажа. Някой правил ли е такова нещо?

Иначе мисля да ги намажа с бетонконтакт и отгоре да сложа мрежа която да шпакловам с лепило за изолация. Мрежата мисля да я укрепя допълнително към панелите с копчета. Отгоре вече да мажа мазилката. Дали е удачно?
chapara - майстор
Мрежа? Каква мрежа?
Панели, но какви, снимки? Дебелина, вибрации?
Картинката от обяснението, много бледа.
ivanovbg - майстор
Панелите са 4см. дебели. От ролетни врати. 3х4 метра е площта. Като ударя по тях има някаква вибрация. Гредите са през 1,8м но мога да ги сгъстя. Мрежата се вижда на снимката, за топлоизолация. За лепило мисля fibro pfw60 на ангро.

Прикачен файл

20240612_091423.jpg
silent - майстор
Аз живея в сглобяема къща тип бунгало с двускатен покрив. Страниците на покрива бяха затворени с ламарина. Реших да санирам за да заприлича на къща. На стените сложих стиропор 5см залепени с лепило без анкериране. На ламарината същото но лепено с пяна зa топлоизолация пак без анкериране. Отгоре мрежа шпакловане и суха дърпана мазилка. Всичко сам съм правил непрофесионално.Конструкцията е жива- метален носещ покрив споменатата ламарина, сглобяеми панели температурни разширения. В подпокривното темп.се вдигат над 50гр. лятото.
10г.по късно не виждам грешки в концепцията всичко е наред и в много добро състояние.
kozl - майстор
Не съм правил такова.
Ми пробвай грунда бетонконтакт как ще се залепи на полиестерната боя.
Аз мисля, че ще се отлепи след време и шпакловката с мрежата ще увисне на копчетата.
Колко ще е удачно :?
Ако издържат копчетата, няма да падне шпакловката и мазилката.
Окачена фасадна облицовка :-D
miliad - майстор
Да надупчиш панела докато си правиш експерименти - безценно!
ivanovbg - майстор
Бетонконтакта го тествах, много здраво държи за боята. Става все едно е шкурка. Под тераса е и няма да стича отгоре вода под мазилката така че дупченето няма да е проблем мисля.
chapara - майстор
Грунда е този, остави ги тия бетонконтакти.
Изображение
Сгъсти вертикалите и премисли за мрежата, аз бих заложил на рабицова мрежа.
ivanovbg - майстор
ср юни 12, 2024 2:14 pmchapara написа:
Грунда е този, остави ги тия бетонконтакти.
Изображение
Сгъсти вертикалите и премисли за мрежата, аз бих заложил на рабицова мрежа.
Какво и е на другата мрежа? Рабицата няма ли да ръждяса след време. Вертикалите ще ги сгъстя. Суперпраймера ще е.

П.П. Имам останал BC135 на ангро. И него го дават за непопиваща повърхност. Където е покапал по кофата само с чегъртане се маха. Той не може ли да се ползва?
chapara - майстор
Конкретно за твоя не мога да кажа, мазни някъде и виж след 24часа.
Мрежата замазана, ако няма вода, а ти каза че няма, няма да ръждяса. Ако толко се притезняваш, има рабицова мрежа неръждавейка. Цената е нормална. PVC то няма носимост.
  • 1
  • 2

Тема "Измазване на стенни сандвич панели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: