• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Andri01 - майстор
Браво! Успех! Живи,здрави и след години и правнуците да идват на гости! :) :partyman:
Sandman - специалист
n_a написа:
Ох, добре. Махането е голяма грешка, щото.
Излишно е вата на пода, пърху кирпича.
Ами кирпича сам по себе си е добър материал, изолира, здрав е, не въди гадинки(ако се пази от влага), или поне така четох.
Ватата е на пода на подпокривното, дефакто върху тавана на стаите. Не е излишна мисля, а и не е огромно капиталовложение.
Каратавана също ще си остане. Ще затваряме тавана с ГК на еденична скара и отново с каменна вата, но не му е дошло ред. Мъчим изолацията отвън все още...
шоп написа:
=D> =D> =D>
Браво, много труд и мерак сте вложили!
Благодаря! Стараем се, все пак за нас го правим :)
С всичко до тук се сблъсквам за първи път, къде се справяме и къде не ще си покаже по някое време :)
Andri01 написа:
Браво! Успех! ...
Благодаря!


Огромен РЕСПЕКТ и БЛАГОДАРНОСТИ трябва да изкажа на всички тук във форума, които знаят, разбират и помагат! Може би 99% от нещата, които правим ги чета или питам тук.
Дано да съм полезен и аз на някого в нужда :)

:partyman:
Sandman - специалист
Основите на къщата са каменни, 40-50 санта дебели. Били са измазани някога, но почти всичко се беше изронило и решихме да ги разкрием. Първоначалната ни идея беше да фугираме и да ги лакираме с нещо, за да се виждат, щото са хубави.
След това обаче решихме да ги измажем с вароцимент и в последствие да изолираме с фибран.
Вароцимета беше по рецептата цимент - вар - пясък : 1:1:6 с повече или по-малко вар и цимент на моменти. Водата на око :)
Преди да мажем почиствахме от прахоляците и пръскахме с вода, на мокро като че лепи по-добре.
Поради неравния вид на камъните и скромните ни умения не стана много равно, но така или иначе остава отдолу.

Прикачен файл

photo_2019-11-25_08-50-27.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_08-50-29.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_08-50-31.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_08-50-33.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_08-50-35.jpg
Sandman - специалист
Дойде ред и на външната изолация.
След доста четене из форума, последвано от доста смятане се спряхме на стиропор.
Избрахме графитен 10 сантиметра на Аустротерм (казаха ни, че те произвеждат за Баумит).
Позаметохме стените и грундирахме с дълбокопроникващ грунд на Баумит.
Птдолу подведохме с алуминиве профил 10см с водооткап.
Лепим с лепило-шпакловка ПроКонтакт на Баумит, горещо го препоръчвам това лепило. Много лесно се работи с него, залепва доста здраво и става прилично гладко.
Армиращата мрежа и ъглите с мрежа пак са баумитски.
Дюбелирахме с пластмасови дюбели за бетон 8*170мм, по 3 дюбела на лист. На места са по 4-5, но от тях държат 3 :-D .
Всичко лепихме с разминаване, около прозорците зарязано на Г(почти де, на един малко го изциганих ама ми беше писнало вече).
Мазахме стиропора по периферията на листа и по средата 3 кюфтета. Първоначално мислех на гребен, но стените се оказаха не толкова идеални :roll:
Прозорците обърнах с фибран 2см и самозалепващ профил за дограма с мрежа.
До всички ъгли на прозорците съм подсилил с 30*50 мрежи преди полагането на основната мрежа на първа ръка.
На всички ъгли сложихме ъгъл с мрежа 10*15

На първия прозорец оставихме тухлите отдолу, та се наложи да правя кръпки със стиропора. После хванах чука и длетото и на другите прозорци ги няма вече тухлите :-D

Прикачен файл

photo_2019-11-25_11-27-20.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_11-27-22.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_11-27-25.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_11-27-28.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_11-27-32.jpg
Sandman - специалист
Още малко от процеса по изолацията.
Тук вече сме на първа ръка с мрежа.

Прикачен файл

photo_2019-11-25_11-53-15.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_11-51-14.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_11-51-05.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_11-50-59.jpg
Sandman - специалист
След изолацията на стените, дойде и изолацията на основите. Няколко човека казаха, че е излишна, но все пак решихме да изолираме.
Мерих, мислих и накрая взехме фобран 4см. По-дебел вече щеше да стърчи над горната изолация.
Лепихме и шпакловахме със същото лепило и мрежа.
Отзад пак по периферията и по средата кюфтета. Тук дюбели не слагахме, че в тоя камък не ми се занимаваше, разчитаме на лепилото :)
Отново грундирахме със същия грунд преди да лепим. Не стана равно като на стените, но се ядва.

Прикачен файл

photo_2019-11-25_14-20-01.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_14-20-05.jpg

Прикачен файл

photo_2019-11-25_14-20-09.jpg
naster - майстор
Честито и успех. Записвам се да следя.
Sandman - специалист
пон ное 25, 2019 2:28 pmnaster написа:
Честито и успех. Записвам се да следя.
:partyman:

И на теб също успех!
Гледам си въф филма, и аз следя твоята тема :-D


При мен последното е от вчера, не знам кога ще има ъпдейт...
Сега ще започна да досаждам на другите хора в темите за водопровод и отоплителна инсталация :-D
И гипскартон...
naster - майстор
Благодаря! Филмът продължава - истина е. Започнахме изолацията и сега са ми на дневен ред картони, шпакловки, вентилация, баните...
ky-kyy - майстор
Ихаааааа, добре върви преустройството, а и си правиш ежедневието интересно :)
Надявам се, защото не се вижда от снимките, че преди да санираш къщата си помислил за водите-мръсни и чисти, захранването с електричество, сателитната телевизия, интернета, климатиците - стойки за външното тяло и отвора, отдушника за банята, ширма и т.н. Наглед дребни нещица, за които повечето майстори, казват - "А, тва е лесно и може после", но после започва едно къртене, рязане....което обикновено се натяква доживот от женската половина на семейството.....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: