Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
BigBoy - помощник
Здравейте,

Преди време изхвърлихме една много стара пералня, от която успях да сваля мотора. Напоследък гледам доста клипове в youtube, където руснаците закачат такива двигатели от перални машини, към едни регулаторчета на оборотите от където можеш да го пускаш да върти буквално с каквито обороти искаш. Решил съм да си сглобя една по-сериозна шевна машина, която да шие дебела кожа и ми трябва сериозен мотор, който да не се затруднява много много, но имам нужда от доста ниски обороти, искам да шие много бавно и прецизно. Бих искал да помоля за помощ първо от към избора на подходящия регулатор за моя мотор и след това към съответното свързване, с останалото ще се справя сам. Та... това е табелката на мотора:

Изображение

Моторът е доста стар, но изглежда в добро състояние и до последно е работил, не би трябвало да има проблеми с него. От това, което разбирам от табелката максималната му мощност е 180 вата, нали? Да търся контролер за 180 вата.

Изображение
Изображение

Има 6 кабела, като успях да си запазя и буксата и инсталацията. Засега съм се спрял на този контролер:

https://www.aliexpress.com/item/32861008234.html

Искам да попитам също така дали ще мога да добавя към цялата история и един цензура, който просто да играе ролята на копче вкл/изкл, просто си слагаш необходимите обороти, натискаш и върти, пускаш и спира. Гледах преди малко клип, в който бяха направили същото при което даже и от педала можеше да се регулират допълнително оборотите, като използваха този цензура, но контролера беше друг и се ползваше и електроника arduino.

https://www.aliexpress.com/item/32961906444.html

Като цяло това не е чак толкова важно, все пак регулатора върши същата работа, трябва просто обикновен цензура, с който да тръгва да върти и да спира.

Та, въпроса е ще може ли да стане така, както го мисля, този регулатор ще свърши ли работа, да поръчам ли такъв за 180W и ще ударите ли едно рамо при включването? Благодаря на всички предварително!
plamen6703 - майстор
вт ное 26, 2019 5:22 pmBigBoy написа:
Та, въпроса е ще може ли да стане така, както го мисля, този регулатор ще свърши ли работа, да поръчам ли такъв за 180W и ще ударите ли едно рамо при включването? Благодаря на всички предварително!
Няма да може да стане така както го мислиш с обущарската машина!
Не поръчвай този регулатор, освен ако не си решил да си имаш такъв регулатор. :partyman:
BigBoy - помощник
Благодаря за мнението. А някакъв друг регулатор?
plamen6703 - майстор
Ти първо намери електромотор след това другото :wink: ! :partyman:
hidrazin - майстор
вт ное 26, 2019 5:36 pmBigBoy написа:
Благодаря за мнението. А някакъв друг регулатор?
На другия регулатор като му разбереш цената много бързо ще ти се изпари мерака...
:partyman:
BigBoy - помощник
Като гледам избор от мотори за перални машини има доста голям и не са особено скъпи, не е проблем да се купи и друг. Какво трябва да търся именно, в youtube е пълно с клипове на такива мотори с такива регулатори, доколкото разбирам от регулатора има 3 кабела за 3-те фази на мотора и още 2 за таходатчик или така му казват. Ще гледам още да видим дали няма да изкочи още информация...
shotik - майстор
Имам два електромотора от професионални машини, единия е български , другия е марков немски Textima е марката, трифазни. Имат съединители , които при натискане на цензура , се завърта шайбата на ремъка. При отпускане , машината спира, но елмоторът продължава да се върти . Немския е оборудван с основа за монтаж.
Ако питащият се интересува, нека пише.
ky-kyy - майстор
Каква е тази цензура, която натискате :? Филтър някакъв ли са въвели във форума??
plamen6703 - майстор
вт ное 26, 2019 5:48 pmBigBoy написа:
Като гледам избор от мотори за перални машини има доста голям и не са особено скъпи, не е проблем да се купи и друг. Какво трябва да търся именно, в youtube е пълно с клипове на такива мотори с такива регулатори, доколкото разбирам от регулатора има 3 кабела за 3-те фази на мотора и още 2 за таходатчик или така му казват. Ще гледам още да видим дали няма да изкочи още информация...
Ти пералня ли искаш да оборудваш или шевна машина да шие дебела кожа? По клипове всичко изглежда елементарно и е сведено до "закачане", като вземеш да го правиш и излиза, че нещата стоят по друг начин и не е толкова лесно и просто и за сметка на това излиза и скъпо :wink: !
Виж чичо ти Тошо какво ти е предложил и е работещо като вариант! :partyman:
ky-kyy - майстор
Ха ха ха , п е д а л е цензурираното, ся загрях :lol:

Тема "Закачане на мотор от пералня машина към китайски регулатор за оборотите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: