Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, онзи ден инсталирахме 2 последователни филтъра от тези тип "кана" заедно с 2 манометъра преди и след тях. От манометрите установихме че налягането на входа е 6 бара, поради което ще се наложи да ползваме редуцир вентил. Въпроса е да го инсталираме преди или след филтрите? Когато купувах телата на филтрите имаше избор между такива до 6 бара и такива до 10 бара, аз купих до 10 бара (https://pavirani.com/%D1%84%D0%B8%D0%BB ... -1113.html). Манометрите също са до 10 бара, а тръбата е 1 цол PPR 32мм. Аз си мисля че ще е по-добре редуцира да се сложи след филтрите, понеже на тях ще им е по-добре да работят на по-високо налягане, а и ще предпазват винтила от отлагания.
шоп - майстор
По принцип мислиш много логично, но аз имах случай вкъщи на спукан прозрачен елемент и само щасливата случайност, че бях вкъщи в този момент та се разминах с леко наводнение.
Може би не си струва риска при това положение. Купих днес един италиански редуцир, който фабрично е настроен на 3 бара и мисля да не го пипам. Предполагам, че и да го сложа преди филтрите 3 бара ще са им достатъчни да си вършат работата, като ще имат и доста запас до 10 бара :-D . Ще поставя освен един wifi сензор за вода в помещението за всеки случай.
шоп - майстор
Може ли линк за този сензор?

Страх лозе пази, аз имам подов сифон, обаче в помещението имам и две помпи. Едната е с дебит 5200л/ч а втората не съм я засичал, но е вход и изход 1''
Май няма битов подов сифон, който да може да отведе тази вода :shock:
ср ное 27, 2019 6:57 pmшоп написа:
Може ли линк за този сензор?

Страх лозе пази, аз имам подов сифон, обаче в помещението имам и две помпи. Едната е с дебит 5200л/ч а втората не съм я засичал, но е вход и изход 1''
Май няма битов подов сифон, който да може да отведе тази вода :shock:
Има доста голямо разнообразие. Ето линк към алиекспрес https://www.aliexpress.com/popular/wifi ... ensor.html , но могат да се намерят и на доста други места.

Тема "Редуцир вентил преди или след филтри" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: