Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovhr - специалист
[/quote]
Ми той инсталатора е трябвало да ти обясни как се почиства съоръжението и след това да се подпишеш на гаранционната карта под един текст, където удостоверяваш с подписа си, че си запознат с гаранционните условия и начина на почистване на съоръжението :yawinkle:
[/quote]

Инсталатора Вие ми го препоръчахте. :partyman:
Всичко е точно само дето не мога да го накарам да дойде да обнови софта.
Изпрати ми го, но аз пък нямам лаптоп с Уиндоус и така.
n.ganev - майстор
Какъв е проблема със софта?
Моята горелка е с най-първия за горелки и дори няма бг меню и си работи
ivanovhr - специалист
А никакъв, работи си вече трета зима без дерт.
Просто гледам хората, че има нови версии и мисля, че е нужно.
n.ganev - майстор
Щом работи не се занимавай с глупости
jangeloff - специалист
чет ное 28, 2019 9:01 amTimoti написа:
Какво те убеждава ,да си сложиш котел с пелетна горелка рб в спалнята ли? :? или аз нещо не схващам :?
:-D
Е сега, не разбира се.
Има къде да се сложи, в стаичките дето са между етажите, зад асансьора. Но! апартамента ми е среден, прекарването и изолиране на тръбите, ще е проблемно, пък и стаичката е над нивото на апартамента.
Не, че е невъзможно, но за 65 квадратни метра, мисля едно 10 киловатно бижу да пасне. Това като най-безболезнено преминаване към пелети.
Иначе, вярно, RB20 е всеядна, (без слама), слънчогледови има в близкото село, но ... и на тях цената им расте, а и по-голям тонаж ще е нужен, в сравнение с дървесните ...
От друга страна, дървесните са с непредвидимо качество ...
чет ное 28, 2019 1:08 pmjangeloff написа:
Правилно си избрал малкото Бижу. Качествени слънчогледови са съизмерими, като калоричност с дървесните. Поне не се усеща като "тонаж".
Цената на всички расте, но разходчето, за твоя апартамент, няма да ти бръкне кой знае колко, в джоба. Вече ако превърташ тонажи наистина и финикийската цифра е подобаваща, то тогава ще си за РБ--.
Завиждам предваритерно и "не" особено благородно!
Дали го има малкото Бижу във вариант Дизайн? Да знам колко да завиждам де.
brassSob - специалист
чет ное 28, 2019 1:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет ное 28, 2019 1:08 pmjangeloff написа:
Правилно си избрал малкото Бижу. Качествени слънчогледови са съизмерими, като калоричност с дървесните. Поне не се усеща като "тонаж".
Цената на всички расте, но разходчето, за твоя апартамент, няма да ти бръкне кой знае колко, в джоба. Вече ако превърташ тонажи наистина и финикийската цифра е подобаваща, то тогава ще си за РБ--.
Завиждам предваритерно и "не" особено благородно!
Дали го има малкото Бижу във вариант Дизайн? Да знам колко да завиждам де.
Завиждай, има го. Аз пък завиждам един приятел си направил Номада с чугунена плоча. Ъпгрейднал го е. Станало е BRABUS NOMAD.
Timoti - специалист
чет ное 28, 2019 1:08 pmjangeloff написа:
чет ное 28, 2019 9:01 amTimoti написа:
Какво те убеждава ,да си сложиш котел с пелетна горелка рб в спалнята ли? :? или аз нещо не схващам :?
:-D
Е сега, не разбира се.
Има къде да се сложи, в стаичките дето са между етажите, зад асансьора. Но! апартамента ми е среден, прекарването и изолиране на тръбите, ще е проблемно, пък и стаичката е над нивото на апартамента.
Не, че е невъзможно, но за 65 квадратни метра, мисля едно 10 киловатно бижу да пасне. Това като най-безболезнено преминаване към пелети.
Иначе, вярно, RB20 е всеядна, (без слама), слънчогледови има в близкото село, но ... и на тях цената им расте, а и по-голям тонаж ще е нужен, в сравнение с дървесните ...
От друга страна, дървесните са с непредвидимо качество ...
то РБ иска и котел ти не спомена дали имаш щото иначе комплект да речем Експерт 20+РБ 20 си бая над цената на Бижу 10 ,освен това ще ти е голяма като мощност,аз съм за камината :-D
чет ное 28, 2019 1:29 pmbrassSob написа:
... един приятел си направил Номада с чугунена плоча. Ъпгрейднал го е. Станало е BRABUS NOMAD.
Станало е BRABUS NOMAD-Viadrus, хахаааааа.
Моя Номад ше ходи на караваната. След няколкото доволни опита, нещо са застоя...Там дано бачка редовно!
А за новата къщичка, дай Боже, най малкото Greyko Bijou Design!
Kalfa10 - специалист
чет ное 28, 2019 12:19 amjangeloff написа:
ср ное 27, 2019 9:44 pmKalfa10 написа:
Ейййй, тоя човек що не го познавах преди да се изръся на едни пловдивски душмани??? :prayer:
Здравейте на всички!

Форума е полезен и отдавна чета различни теми, в частност пелетните камини/горелки.
Предстои ми преминаване на пелети, и в общи линии, съм се спрял на пелетна камина Бижу-10 KW, като най-безболезнен преход.(панелен, двустаен 65 m2, последен етаж, вътрешна изолация, PVC дограма)
Нищо, че инсталатора за моя град, ме убеждава за GREYKO RB 20.

Така, много ме заинтригува, кои са пък тези "пловдивски душмани"? :)
"Специалистите" са от Терма ........ и така нататък, сложи си едно бижу 10kw, ще ти кажа и от къде да си поръчаш изпитани пелети, втора година съм с тях, но лятото ще поръчваме 😉!

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: