Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (66.6 KиБ) Видяна 1467 пъти


Прикачен файл:
2.jpg

Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (50.58 KиБ) Видяна 1467 пъти

Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (56.68 KиБ) Видяна 1467 пъти





Един албанец рече (и аз му вярвам), че къщата му няма големи поражения, защото си я строил сам (или е държал нещата изкъсо и не е икономисвал желязо и бетон).
За разлика от къщата, отсреща през улицата, която е тотална щета.
theagent - специалист
Дай Боже да не виждаме българският бетон колко чини ...
iliya_i - майстор
Тя причината е повече от ясна. Констукторът, вместо да си гледа конструкцията и авторския надзор (или там както се казва) е ходил да учи електричарите как се правят кабелни връзки. Техническият ръководител на обекта също.
torbalan - Дървен философ
Социализъм. Дано не ни се случва на нас подобно нещо, че резултата ще е същото...
Един икономисал цимент, друг желязо, трети незнамкаквоси и т.н.
muhala - майстор
ср ное 27, 2019 7:54 pmtorbalan написа:
Социализъм. Дано не ни се случва на нас подобно нещо, че резултата ще е същото...
Един икономисал цимент, друг желязо, трети незнамкаквоси и т.н.
Аз пък мисля, че ако тук тресне, ще паднат сградите от късната демокрация.
Димитър Димов - специалист
ср ное 27, 2019 8:11 pmmuhala написа:
ср ное 27, 2019 7:54 pmtorbalan написа:
Социализъм. Дано не ни се случва на нас подобно нещо, че резултата ще е същото...
Един икономисал цимент, друг желязо, трети незнамкаквоси и т.н.
Аз пък мисля, че ако тук тресне, ще паднат сградите от късната демокрация.
=D>
torbalan - Дървен философ
ср ное 27, 2019 8:11 pmmuhala написа:
ср ное 27, 2019 7:54 pmtorbalan написа:
Социализъм. Дано не ни се случва на нас подобно нещо, че резултата ще е същото...
Един икономисал цимент, друг желязо, трети незнамкаквоси и т.н.
Аз пък мисля, че ако тук тресне, ще паднат сградите от късната демокрация.
Къде по наще територии видя демокрация?

До ден днешен си е див социализъм.

А при едно по предно земетресение - видя се кои сгради падат....
BLUEPUPIL-2 - специалист
Момчета за част от новото строителство на посттоталитаризма съм съгласен, че си има доста проблеми. Но то не е чак в такъв обем, като например гордостта на индустриалното жилищно строителство наречено ЕПК. Няма да влизам в подробности да не плашим хората, ама тези недостатъци (ЕПК), доста отчетливо се проявиха в кв. Борово при сеизмично ускорение много под това в Албания. Най-голямата пародия беше, че започна едно удряне по гърдите в пристъп на конструктивно величие, защото нямало сериозни повреди по сградите. При максимално достигнат „хипотетичен магнитуд“ за София при Пернишкото земетресение от 5М (ако ми е позволено да опростя по този начин нещата). Какво би се случило при реализиране на максималният потенциал от 7М, както през 1858(6.6-6.9М)?
plamen6703 - майстор
чет ное 28, 2019 12:33 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Момчета за част от новото строителство на посттоталитаризма съм съгласен, че си има доста проблеми. Но то не е чак в такъв обем, като например гордостта на индустриалното жилищно строителство наречено ЕПК.
Кое точно не е в такъв обем, я почни от Дуранкулак до Резово и виж /първа, втора.... пета линия.../ по морето какво се е построило в посттоталитарното общество и кажи кое точно от построеното от знайни и незнайни предприемачи ще издържи и на каква степен земетресение?
Нали куцо, кьораво и сакато се изсипа по морето да строи и да печели, ти там за някакъв строителен надзор в началото на демокрацията да си чувал, или може да си чувал, но виждал ли си?
Колко знайни и незнайни дюлгери блъскаха както могат и колкото могат и накрая понеже демокрацията е голяма работа си тръгваха без пари, а късметлиите и без бой от завършени обекти на баровци предприемачи :wink: ! :partyman:

Тема "Албански стоманобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: