• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
animi2006 - специалист
Здравейте, трябва ми косачка за вилата - неравен терен с денивелация, 600 кв.м. Гледам този модел го има на промоция на някои места за 440 лв. Има самоход, няма мулчираща функция, но си мисля да махам коша понякога. В повечето сайтове пише, че е 24 кг, а на други места, че е 31, 34... кг. Не мога да разбера какви са тези разлики. За сведение, жена съм и досега косях с моторна коса Щил и с ел. косачка, но... голяма мъка. Ел. косачката си е мъка на тоя терен, а косата, то ръцете ми отиват на кино. Не знам дали самоходна ще бъде някакво решение, а не ми се и дават много пари, че лятото ще я оставям на вилата, защото няма как да мъкна ок.30 кг от колата до ...етаж. Та някой ако има впечатления от въпросния или друг подобен модел, не много скъп, но пък вършещ работа, нека сподели.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Публикувала си в "Ремонтирай сам", мисля, в "Градина" ще е по-на място въпростът ти.
И, успех!
preslav - майстор
А мъжот какъв ще го драпа, ще ходи за риба ли?
kr1100 - майстор
чет ное 28, 2019 7:10 pmpreslav написа:
А мъжот какъв ще го драпа, ще ходи за риба ли?
Ти пък. Може да е сама жената или вдовица. Не упреквай- нещастието ходи по хората.
Зависи и какво коси дали райграс или треволяк. Ако с моторната коса ти се измарят ръцете имаш ли вибрации ? - Тогава неравномерно навита корда. Има ръкавици против вибрации.
И какво означава неравен терен. Ако е наклонен само е едно, ако е с бабуни , стъпала, и т.н. е съвсем друго - там няма да ти помогне самоходна или косачка с бутане.
Последна промяна от kr1100 на пет ное 29, 2019 4:13 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
нед ное 24, 2019 1:12 amanimi2006 написа:
Здравейте! Дворът на вилата ни е ок 600 кв. м с денивелация и не много равен. Досега косях с електрическа косачка и с бензинова коса на Щил. Косата ми тежи ужасно (жена съм), а с електрическата става бавно. Чудя се дали да си взема бензинова със самоход. Дали денивелацията и неравностите ще са проблем и заобикалянето на дърветата... да не си хвърля парите на вятъра. А и какъв модел, марка бихте ми препоръчали?
Айде пак.
viewtopic.php?f=21&t=42451&start=100
animi2006 - специалист
чет ное 28, 2019 8:08 pmvlax написа:
нед ное 24, 2019 1:12 amanimi2006 написа:
Здравейте! Дворът на вилата ни е ок 600 кв. м с денивелация и не много равен. Досега косях с електрическа косачка и с бензинова коса на Щил. Косата ми тежи ужасно (жена съм), а с електрическата става бавно. Чудя се дали да си взема бензинова със самоход. Дали денивелацията и неравностите ще са проблем и заобикалянето на дърветата... да не си хвърля парите на вятъра. А и какъв модел, марка бихте ми препоръчали?
Айде пак.
viewtopic.php?f=21&t=42451&start=100
Пуснах темата с въпрос за конкретния модел понеже в момента е на доста изгодна цена. Ще кося селска трева, не райграс.
preslav - майстор
чет ное 28, 2019 7:16 pmkr1100 написа:
Ти пък. Може да е сама жената или вдовица.
Ти пък - само за лоши неща си мислиш! Питам защото заявените "ОКОЛО" 21 кг. не са за сама жена, освен ако косачката не е паркирана някъде из двора и никога не се налага да се прибира под навес или в помещение.
Пък и, също като Влакс, съм любопитен да видя жена с бензинова коса(чка) - мойта съм я виждал само яхнала метла.
И сериозно по темата - не ми харесва "олекналия" със 7 кила мотор, те и без това китайките нямат кой знае колко мат'риал, да не се окаже, че машината е за еднократна употреба.
animi2006 - специалист
пет ное 29, 2019 6:47 ampreslav написа:
чет ное 28, 2019 7:16 pmkr1100 написа:
Ти пък. Може да е сама жената или вдовица.
Ти пък - само за лоши неща си мислиш! Питам защото заявените "ОКОЛО" 21 кг. не са за сама жена, освен ако косачката не е паркирана някъде из двора и никога не се налага да се прибира под навес или в помещение.
Пък и, също като Влакс, съм любопитен да видя жена с бензинова коса(чка) - мойта съм я виждал само яхнала метла.
И сериозно по темата - не ми харесва "олекналия" със 7 кила мотор, те и без това китайките нямат кой знае колко мат'риал, да не се окаже, че машината е за еднократна употреба.
Щом няма да мога да се справям с 21 кг, явно ще си карам по стария метод - ел.косачка и моторна коса. Искаше ми се да намеря друг вариант, но явно няма да стане. Иначе, мъжът ми не трябва да вдига тежко поради причини, които не засягат съфорумците. А относно "жена с коса" вместо жена яхнала метла, еми модернизираме се ние жените. Сега сериозно - нямам избор. Затова и се спрях на Щил - по-леки, лесно палят, малко харчат... Моделът мисля, че беше ...55. Доволна съм, но все пак си тежи, а и не коси равномерно, но като е висока тревата, коси добре. Реже и бурени с кордата без проблем. Моята няма нож, но не ми и трябва. Все пак краката си ми трябват и не ми се рискува
kr1100 - майстор
preslav Ти пък - само за лоши неща си мислиш! .[/quote написа:
Не е по темата и не съм черноглед. Но от 15 ти до днес ходих на 3 погребения на приятели, Всичките миналогодишни пенсионери. С този темп НОИ ще излезе на + :?
preslav - майстор
Дано дамата не се е засегнала, но съм привърженик на идеята, че във всяка къща си има мъжка и женска работа и когато ролите вземат да се сменят не е на добре. Не казвам, че един мъж не трябва да знае как се мият чинии или една жена не трябва да може да си смени сама крушката, но цепенето на дърва си е за дървар, зидането на дувар за зидар, косенето на трева за косач - косачки има, но предимно машини, жена с коса е само една.
Ккто и да е, щом електрическата косачка се справя, ще се справи и бензиновата, при това по-бързо, ноооо бензиновата е с повече поддръжка, по-тежка е, по-капризна в някои случаи. Всичко е според зависи, за сега предпочитам да "ора", а жената да бучи домати и цветя, като дойде ред за трева ще мисля за коса.
Извинения още веднъж за бойните маНдами в цъфналата ръж.
  • 1
  • 2

Тема "Самоходна косачка MTD 46S NEW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: