Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Помпата не работи, светлинния индикатор е на две водоравни чертички - - там, където би трябвало да е мощността.
Помпата е от този вид:
Изображение

При рестартиране си минават всичките индикации, остава обаче на 1 W, и след 20-30 секунди минава на - -

Никъде не намирам какво може да значи това...
пет ное 29, 2019 8:58 amkalin72 написа:
Помпата не работи, светлинния индикатор е на две водоравни чертички - - ..
Никъде не намирам какво може да значи това...
Блокирал е ротора. Раздвижи я! Почисти филтъра, като е добре и самата помпа да промиеш, ако не ти се разглобява.
kalin72 - майстор
Раздвижи я означава да я отворя, предполагам? Филтъра пред помпата чистих, нямаше никакви замърсявания...
andy_forresite - майстор
Тези помпи имат силен стартов момент - 23 нютона. Не виждам как ще блокира тоя ротор. По-скоро нещо в електронния ѝ блок е опустяло.
пет ное 29, 2019 10:01 amandy_forresite написа:
Тези помпи имат силен стартов момент - 23 нютона. Не виждам как ще блокира тоя ротор. По-скоро нещо в електронния ѝ блок е опустяло.
Анди, на семинара на Грундфос си записах само тази грешка --1, блокирал ротор. Минал си първата лекция, видно е от въртящия момент? Шегичка.
Калине, тая помпа са раздвижва, като развиеш четирите болта и издърпаш мотора. Внимателно и само аксиално! Раздвижваш турбинката на ръка.
kalin72 - майстор
Отворих, раздвижих, почистих, монтирах - няма промяна. Очевидно е, че е за смяна....25/60 мисля да взема....веднага след помпата имам 90 градуса коляно, и си мисля, че и това може да е било проблем...
Изображение

Изображение
Последна промяна от kalin72 на пет ное 29, 2019 11:00 am, променено общо 1 път.
ZMeyGorianin - майстор
И аз съм за блокирал ротор. Бе друго си е с електроника - лампички светят, копчета натискаш и-и-и береш ядове. Зная "Грундфос" от обикновените, която само при мен е работила 10 г./24 ч.! Никога не беше отваряна! А и да беше блокирала с една права отвертка и сваляне на винтовата капачка на ротора всичко се оправя за секунди!

А - закъснял съм с отговора.
andy_forresite - майстор
Какви чертички изписва като прекъсне намотка примерно :)

Калинчо, я кажи за какво ползваш алфа 2 25/60 с ауто адапт, в смисъл къде си я монтирал и за какво ти трябва.
Колената не са причината, не ѝ пречат. Е, не ѝ и помагат.
kalin72 - майстор
За радиаторния кръг. Знам, че най-обикновена ще върши работа, но такава взех преди 9 години. И сега що да не взема пак такава :) Искам икономична да е.
пет ное 29, 2019 10:58 amandy_forresite написа:
Какви чертички изписва като прекъсне намотка примерно :)
-- Е3

Калине, включи я пак и внимателно гледай какво ще се появи като символи!

Тема "Проблем с помпа Грундфос Алфа 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: