• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
В България даже има приказка за трите прасенца, кое каква къща си е построило...има я и на клипчета като обучителни материали :partyman:
hidrazin - майстор
съб ное 30, 2019 9:33 amflashman написа:
Ще разгледам видеото и сайта.
Разгледай за да видиш как не трябва да се прави.
Изпаднах в умиление - тоя ме върна поне четвърт век назад с тези дъсчици, замазване на кабели, кабели в дупките на тухли...
Ей същите полуграмотни майстори - правят ВиК.
И друг път съм го казвал - далече от плочкаджии, картонаджии, водопроводчици и подобни дето правят и ел.инсталации.



:partyman:
съб ное 30, 2019 9:52 pmhidrazin написа:
съб ное 30, 2019 9:33 amflashman написа:
Ще разгледам видеото и сайта.
Разгледай за да видиш как не трябва да се прави.
Изпаднах в умиление - тоя ме върна поне четвърт век назад с тези дъсчици, замазване на кабели, кабели в дупките на тухли...
Ей същите полуграмотни майстори - правят ВиК.
И друг път съм го казвал - далече от плочкаджии, картонаджии, водопроводчици и подобни дето правят и ел.инсталации.



:partyman:
А как се прави по модерния начин? Т.е. ти как би заместил функцията на дъсчиците, замазването на кабелите и особено дупките в тухлите?
Аз се чудя колко е дебелината на шпакловката и замазката над тухлите, че да знаеш колко дълбока дупка да копаеш в тухлата :?
iliya_i - майстор
нед дек 01, 2019 9:20 amflashman написа:
А как се прави по модерния начин? Т.е. ти как би заместил функцията на дъсчиците, замазването на кабелите и особено дупките в тухлите?
Примерно така:
Изображение
Аз пък се чудя, не ги ли сърби отзад, като дойдат мазачите. Щото тази дъска метър и дваЙСЕ, дето я заковаха на бетона.....
нед дек 01, 2019 9:20 amflashman написа:
Аз се чудя колко е дебелината на шпакловката и замазката над тухлите, че да знаеш колко дълбока дупка да копаеш в тухлата :?
При положение, че всички вертикални отклонения са върху тухлата и не са вкопани в канал, явно мазилката ще е достатъчно за да ги скрие.
При положение, че всички вертикални отклонения са върху тухлата и не са вкопани в канал, явно мазилката ще е достатъчно за да ги скрие.
Извинявай за тъпия въпрос..но на кое казваш "вертикални отклонения" ?
iliya_i - майстор
пон дек 02, 2019 9:11 amflashman написа:
Извинявай за тъпия въпрос..но на кое казваш "вертикални отклонения" ?
Хоризонтално = водоравно, или отнесено към сграда - успоредно на пода и тавана.
Вертикално = отгоре надолу (или обратно), перпендикулярно на хоризонталното. Нещо което се спуска от към тавана, в подока към пода. Например отвес.
Изображение

Та казвам "вертикални отклонения" на ония кабели, дето тръгват от разклонителните кутии и се спускат надолу по стената към ключове и контакти.
  • 1
  • 2

Тема "ЕЛ - обучителни материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: