Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sean-john - специалист
Здравейте колеги ,купих втора употреба (като нова) камера за вграждане с водна риза.Била е пълна с вода и в момента в нея има някакво остатъчно количество вода и искам да я запазя възможно най добре до момента в който ще се направи парното с нея.Камерата е стоманена 4мм,но ще се слага чак другата зима,какво бихте ме посъветвали...как да я съхраня максимално добре за да не изкарам после от нея 1кг ръжда и да й скъса живота. Благодаря!
Тя вече си има доволна ръжда.
Изпразни водата, остави да изсъхне вътре и запуши плътно тръбите.
Няма да ѝ съкратиш живота, спокойно.
sean-john - специалист
Ако я препаля за кратко водата да се изпари напълно дали е добра идея?Съхранява се под навес и от в това време не вярвам да се изпари водата. Веднага след това като изстине да й запечатам тръбите?
Andri01 - майстор
Малко дървени въглища вътре,две пържолки ,чаша червено и камината е изсушена. :)
нед дек 01, 2019 2:07 pmAndri01 написа:
Малко дървени въглища вътре,две пържолки ,чаша червено и камината е изсушена. :)
Изумяваш ма с идеи. Те ти незаета бизнес ниша.
-Консервирам печки, с матряли на клиента. Прилагам списък;
---
---
---
Андри, не прибирай каната!
Andri01 - майстор
Да ,бе да мине някой пиян да я бутне! "Консервирам" всичко,що е драно-не брано! :partyman:
sean-john - специалист
Отивам да й сложа кюнците и ще я препаля с 2 дървета да се изсуши,какво да й стане?!Няма да се топля на нея я,за 20мин ще е готова.
нед дек 01, 2019 2:33 pmsean-john написа:
Отивам да й сложа кюнците и ще я препаля с 2 дървета да се изсуши,какво да й стане?!Няма да се топля на нея я,за 20мин ще е готова.
Щом няма пържоли и тъй става.
По тънки съчки и драскай! Ако нещо те притесни- разбутваш кладката.
Нормално е да излезе малко пара от тръбите. Тва упражнение съм го правил.
Фитилчо - майстор
Доколкото съм чувал ЕЖК, водните ризи трябва да се съхраняват само пълни. :|
sean-john - специалист
Нямам възможност да я съхраня пълна,защото е отвън и ще замръзне и ще се пръсне...а с антифризи не ми се занимава,утре я паля,че днес не успях.

Тема "Съхранение на камина с водна риза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: