• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте! :)
Имам малък бизнес за текстилни неща, но както при всеки развиващ се бизнес, настоящият ми склад ми отесня. Решил съм да се захвана с едно не лесно начинание, реших да си построят склад. Склада мисля да е около 100-120кв (за сега). Намерил съм си едно място, 1200кв.м. , асфалтирано, в близост минават стълбове, канализация и водоснабдяване. Мисля склада да бъде изграден от Термо панели с дебелина 60мм, но тъй като тази област ми е доста "мътна" ще помоля за съвети, който с каквото може да ме насочи. От долу ще напиша въпросите ми, а пък вие ако се досетите за още нещо с удоволствие бих го чул.

-Има ли варянта да купя мястото и на края да се окаже, че мястото е негодно за подобен тип постройка?
-Какви са изискванията за склад(Пожарна безопасност) височини, размери , материали за изграждането на помещението и врати?
-Какви документи ще са ми необходими и от къде се вадят?

Също така ако някой е правил скоро подобно нещо, ще се радвам, ако спомене някакви цени, за фундамента, самата сграда, и документи.

Благодаря ви за времето, което отделихте да прочетете и евентуално на отговорите на темата 🙂
Чираче - майстор
нед дек 01, 2019 5:23 pmIvailomar написа:
Здравейте! :)
Ще е добре да кажете за кое населено място става дума?
шоп - майстор
нед дек 01, 2019 5:23 pmIvailomar написа:


-Има ли варянта да купя мястото и на края да се окаже, че мястото е негодно за подобен тип постройка?
Разбира се. Провери за какво е предназначен терена Тези неща се проверяват преди да се купи имота.

Другите работи един проектант ще ти задвижи.
нед дек 01, 2019 5:29 pmЧираче написа:
нед дек 01, 2019 5:23 pmIvailomar написа:
Здравейте! :)
Ще е добре да кажете за кое населено място става дума?
Става дума за гр.Перник
нед дек 01, 2019 5:38 pmшоп написа:
нед дек 01, 2019 5:23 pmIvailomar написа:


-Има ли варянта да купя мястото и на края да се окаже, че мястото е негодно за подобен тип постройка?
Разбира се. Провери за какво е предназначен терена Тези неща се проверяват преди да се купи имота.

Другите работи един проектант ще ти задвижи.
Не съм сигурен имота с какъв статут е, но статута не подлежи ли на смяна ?
Чираче - майстор
нед дек 01, 2019 6:11 pmIvailomar написа:

Не съм сигурен имота с какъв статут е, но статута не подлежи ли на смяна ?
Задаваш твърде сложни юридически въпроси, които не са за тази аудитория. Тук сме повечето практици.
шоп - майстор
Въпроса лесно намира отговор при главния архитект на общината.
даже ако имате скица там е написано за какво е отреден имота.
Чираче - майстор
нед дек 01, 2019 8:23 pmшоп написа:
Въпроса лесно намира отговор при главния архитект на общината.
даже ако имате скица там е написано за какво е отреден имота.
Я да ми обясните кое е вярното положение. Щом давате съвети. Коя скица е актуална, реална и правилна - тая от общината, или от АГКК?
шоп - майстор
Общината не издава скици. Само кадастъра издава скици.
Все пак ако някой им някакво инфо и подскаже малко, ще съм благодарен 🙂🙂
  • 1
  • 2

Тема "Склад/хале от Термо панели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: