• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Sandman - специалист
Привет колеги!
Тъй като трябва да вкарам тръба за вода от една ниша под коридора към мазето ми се налага да мина през основите на къщата. Стара къща, плътни тухли 1чки върху основи от камъни. Основите са около 50 сантиметра дебели, камъните разнородни. Копане надолу е изключено.
Дали ще стане да пробия с някаква корона? И дали е безопасно да го играя така?
Другия ми вариант е да изляза в коридора, да мина през тухлите и да сляза пак в мазето(подовете са гредоред), но ми се ще да избегна това усложнение.

Прилагам някоко снимкми.

Прикачен файл

photo_2019-12-02_13-20-55.jpg

Прикачен файл

photo_2019-12-02_13-20-53.jpg

Прикачен файл

photo_2019-12-02_13-20-58.jpg

Прикачен файл

photo_2019-12-02_13-21-00.jpg
sintris - напреднал
Взимаш парче арматура изстъргваш варта около камъка и го вадиш!
Sandman - специалист
пон дек 02, 2019 1:57 pmsintris написа:
Взимаш парче арматура изстъргваш варта около камъка и го вадиш!
Да, това е лесно, но се притеснявам да не се срине в някой момент. Няма да стане с 1 камък само, ще са доста ако почна така с вадене. Затова се чудя с бор корона дали да опитам :)
Или направо да обикалям...
sintris - напреднал
Намери камък с подходящата форма имаш голям избор като гледам, с любителска боркорона нищо няма да стане по скоро ще стане за боклука а да си викнеш фирма за такава дупка не си заслужава. Според мен няма как да стане проблем от махането на един камък.
Sandman - специалист
пон дек 02, 2019 2:22 pmsintris написа:
Намери камък с подходящата форма имаш голям избор като гледам, с любителска боркорона нищо няма да стане по скоро ще стане за боклука а да си викнеш фирма за такава дупка не си заслужава. Според мен няма как да стане проблем от махането на един камък.
Не ме разбираш или аз не обяснявам правилно :-D
Камъните са с различна форма и размер, ширината от 50 сантиметра е постигната с градене на много и различни камъни. Ако махна един, зад него ще излезе следващ и то застъпен от другите, ще трябва да махна още съседни и т.н. Не става да извадя 1 и да се отвори през стената дупка. Иначе нямаше да пиша тук а щях да избия някой...
А ако взема да разграждам и поддаде на някъде не е оферта :)

Имам един китайски Бош перфоратор, имам някакви бор корони дет взех за в тухлите, освен ще се пробвам с някоя. Но и те са къси, ще трябва да взема дълъг държач за бор корони...

Друг вариант е пак с перфоратора, но със свредло. Имам такива за бетон 60 сантиметрови, но пак ме притеснява да не се разместя камъните повече като взема да бия.
plamen6703 - майстор
пон дек 02, 2019 2:09 pmSandman написа:
пон дек 02, 2019 1:57 pmsintris написа:
Взимаш парче арматура изстъргваш варта около камъка и го вадиш!
Да, това е лесно, но се притеснявам да не се срине в някой момент. Няма да стане с 1 камък само, ще са доста ако почна така с вадене. Затова се чудя с бор корона дали да опитам :)
Или направо да обикалям...
Можа да видиш тук за вариант https://www.google.com/search?client=fi ... 0%BD%D0%B0 не е популярно в БГ да се ползват такива услуги, но в такива случаи спестяват излишни главоболия!
Успех! :partyman:
Руди - майстор
Аз бих посъветвал да се избере голям здрав камък и да се
пробива с боркорона във фуга, която е под него по средата.
Идеята е той да остане здраво стъпил върху останалите.

Прикачен файл:
ph0-1.jpg
Sandman - специалист
пон дек 02, 2019 2:56 pmРуди написа:
Аз бих посъветвал да се избере голям здрав камък и да се
пробива с боркорона във фуга, която е под него по средата.
Идеята е той да остане здраво стъпил върху останалите.

ph0-1.jpg
Добър съвет :)
Имам Ф35 май боркорона със зъби, може да я пробвам. Държачите са ми къси обаче, тряа видя за по-дълъг някой.
Или със вредлото направо ще го пробвам.
plamen6703 написа:
....
Благодаря! Имам даже телефон на такава фирма, но за 2 отвора в бетон на едни познати взеха 160 пари, които са ми стойността на тръбите +/- :)
nikolov333 - майстор
Тия камъни, "фъргат огин" понякога, ако случиш на серт.. Пробвай с дълга бургия да минеш от другия край първо, ако уцелиш някоя двустранна кухина .. и огледай възможностите да поразшири.. Какво фи тръби ще минават и защо точно, че не разбрах..
Sandman - специалист
пон дек 02, 2019 9:35 pmnikolov333 написа:
....
Благодаря!

Да, на към бургия отиват нещата първо :)

Трябва да изграждам водопровод и канал. Ще влизат/излизат през съществуващо малко прозорче под коридора. От него ще излиза нагоре към банята и диагонално през стената за мивка/миялна. От другата страна на основите е мазето, там трябва да стане котелно/перално. И ще ми трябва вода... ако не мина през основата трябва да заобиколв нагоре или отстрани, но отстрани стават много чупки и снадки, а отгоре ще трябва да крия повече тръби.
Та така :)
  • 1
  • 2

Тема "Отвор за тръба през каменни основи на къща. Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: