Всичко за дърводелството
nolkov - специалист
Привет,
Някой колега може ли да сподели от къде си е купил спираловидна глава за адбрихт/щрайхмус?

Благодаря предравително!
PIP - майстор
Преди две-три години и аз имах подобна идея, но след кратко проучване се отказах. Повечето бюджетни 'афтер маркет' глави са с ниско качество - оставят черти и ъгъла на ножовете и отвеждането на талаша не са добри, а по-сериозните са оправдани за машини, които са масови по щатите и европа. За съжаление нашите бг машини трябва да им се правят по-поръчка и цената не оправдава инвестицията. Поне за мен. Може да звъннеш в завода в Силистра, на изложението миналата година ги питах и казаха, че предлагат такава опция за тяхните машини.
mavryt4o - майстор
Един колега тук беше купил хамър с въпросната глава. Дано се включи.
nolkov - специалист
Благодаря ри! Евтино не трябва да се взима, но не знаех че дори и евтина ще ми е трудно да купя. За Силистра незнаех, че предлагат. Ще звънна и споделя.
Поздрави!
sbh - специалист
нед дек 01, 2019 9:46 ammavryt4o написа:
Един колега тук беше купил хамър с въпросната глава. Дано се включи.
Аз съм с хамъра, но го взех нов с оригинална спираловидна глава, като опция при доставката.
Не съм правил "присадки" от друг производител на машини и според мен не си струва риска подобна инвестиция.
hitarpetar - специалист
А как излиза съотношението на пластините като цена срещу заточването на правите ножове. Предимството на спираловидния вал е че е по-безшумен и по-малко товари мотора. Има ли друго предимство?
nolkov - специалист
пон дек 02, 2019 10:58 pmhitarpetar написа:
А как излиза съотношението на пластините като цена срещу заточването на правите ножове. Предимството на спираловидния вал е че е по-безшумен и по-малко товари мотора. Има ли друго предимство?
Едно от другите предимства е по-малките патченца на рендосанатандървесина от което следва по-малък обем за изхвърлянето и.
Според рекламите и живота им е по-дълъг и ако се счупи една сменяш една а не целият нож. Аз не съм ги прибвал досега, но най-примамливите им предомства за мен са, че са по-тихи и изкарвам по-гладка повърхност.

Вчера писах на Силистра. Казаха че имат.
sbh - специалист
пон дек 02, 2019 10:58 pmhitarpetar написа:
А как излиза съотношението на пластините като цена срещу заточването на правите ножове. Предимството на спираловидния вал е че е по-безшумен и по-малко товари мотора. Има ли друго предимство?
Цената на спираловидния вал е достатъчно висока за да се прави сравнение между смяната на пластините и заточването на обикновен нож. Тук идеята е, че ако се повреди една пластина, смяната става с обикновена отверка за 5 минути. Освен това пластините могат да се завъртат докато се изхабят и четирите им заточени остриета.
По-тихата работа на машината при мен се компенсира от доста шумната ми аспирация, но останалите предимства са по-гладка повърхност, по-малък разход на енергия, по-ситни стърготини - по-малък обем.
hitarpetar - специалист
На мен идеята за спираловиден вал също много ми харесва, просто пръстите ми бяха по-бързи от мисълта :D
10 бр пластини са на цена 35 евро . Виждам че са на 2 мм дебелина. Просто се замислих през колко време и колко би струвала смяната на всичките пластини.
PIP - майстор
За мен най-голямото предимство е шума и след това ситния талаш. За всичко останало бих предпочел терса ножове.

Тема "Спираловидна глава за абрихт/щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: