• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Имам проблем със свързването на 3-те девиаторни ключа. Майстора ми ги е свързал, но не знаям дали е правилно. Като вляза в апартамента пускам лампите от 1 и реално ако ги загася от ключ 2 не мога да ги пусна от да кажем 1 и 3. Ако излизам от апартамента и ги изгася от 1, да кажем жена ми излиза от банята и иска да ги пусне от 3, не може. Някой има ли представа как трябва да се свържат, за да го направя?
Благодаря
Прикачен файл:
kluch.jpg
ky-kyy - майстор
Трябва ти кръстат ключ и два девиаторни. Схеми има из интернет, а и всеки елтехник, знае как да ги свърже.
GalinBelos - специалист
На позиция 2 е кръстат ключ. Първо виж дали имаш нужният брой проводници до всеки ключ . До 1 и 3 трябва да отиват 3 жила , до 2 четири жила .
ky-kyy - майстор
А да :) Както е написал по-горе - никой не зне, дали е изпълнена инсталацията за два девиатора и кръстат ключ. Защото на чертежа си е написано, но щом "майстора" ти се мъчи с три девиаторни ключа, ще е някой от "преквалифицираните", с които е пълен и форума :lol:
tzetz009 - специалист
:? Как не могат да блъфират хората ! Поне си започвайте темите с нещо подобно на : " Искам да спестя "грешни" пари , които трябва да дам на електротехника за монтаж . Как да свържа девиаторен ключ към чет'ри жици в конзолната кутия ? "

А дано , ама надали са пускани транзитни трасета от девиаторните ключове до кръстатия ключ . Язък за черното мастило по чертежа !

:) И за другия обект вече да знаеш , че "свастиката" е кръстат ключ !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
ky-kyy - майстор
пон дек 02, 2019 6:16 pmtzetz009 написа:
:? Как не могат да блъфират хората ! Поне си започвайте темите с нещо подобно на : " Искам да спестя "грешни" пари , които трябва да дам на електротехника за монтаж . Как да свържа девиаторен ключ към чет'ри жици в конзолната кутия ? "

А дано , ама надали са пускани транзитни трасета от девиаторните ключове до кръстатия ключ . Язък за черното мастило по чертежа !

:) И за другия обект вече да знаеш , че "свастиката" е кръстат ключ !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
Иииииии...басииииии :supz: ти уби всичко детско в мен, ве човек :lol: След като прочетох мнението ти, изведнъж ми светна, че тоя питащия, се прави на електричар :lol: :lol: :lol:
Явно, няма да е от тия дето иконосвит кинтите, а по-скоро някой плочкаджия, или железар, дето живее с мисълта, че е спец по всичко, а си е най-обикновен общак с претенции :supz:
sts - специалист
Някои хора не знаят какво е това условни знаци в електротехническото чертане.
Последна промяна от sts на ср дек 04, 2019 10:33 am, променено общо 1 път.
shadow__01 - майстор
Автора да каже колко проводника има във конзолната кутия на втория ключ за да се разбере дали е правилно прекарана инсталацията.
И дали ключ 2 е наистина ключ 2 или само е 1 или 3. За по точно най-добре да се проверят всички ключове с по колко проводника са свързани.
ESPACE - майстор
Когато и да ги разкараш тия девиатори и кръстатия все ще е късно :) Сложи си един сензор за движение в конзола 2 като този и си решаваш всички проблеми. Не търсиш ключовете в тъмното, не забравяш лампите включени и прочие. Когато преди години ми прекъсна в коридора едното жило между девиаторните ключове сложих точно такъв и единственото за което съжалявам е че не прекъсна по-рано :lol:
Прикачен файл:
big_hl_483.jpg
tzetz009 - специалист
вт дек 03, 2019 9:13 amESPACE написа:
..... Сложи си един сензор за движение в конзола 2 като този и си решаваш всички проблеми.....
:) Почти "ДА" , ама съвсем "НЕ" ! Само при положение , че от кръстатия ключ до разклонителната кутия са пуснати директни проводници , което е най-вероятно в момента :-D ! ШИ стане "лесно" и девиаторните да работят и сензора да работи . Е иска се малко мислене и решаване на Судоку ! И най-вече да убеди собственика , че нововъведението е по някаква последна мода :) !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на три девиаторни ключа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: