Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
И другото което е с тея черупки дали са допълнително натрошени, защото ако не са ще имаш ядове.
tihomir123 - специалист
Схемата за настройка на подаването на пелетите може ли?
rashev4 - помощник
Здравейте,
От 05.11.2019 съм горд собственик на котел грейко експерт 30 и пелетна горелка грейко RB 30 star.
Началото на ноември беше топъл и за да изравня показанията на горелката за разхода и действителният разход намалих капацитета на шнека на 25 и по този начин сипвах точно колкото пишеше, че е изразходила, но един ден отварям бункера за пелетни ( бидона) и беше изразходила два пъти и половина от това, което пишеше на дисплея. Сега съм направил капацитета на шнека да е 32, но разхода е малко над това, което пише. Въпросът ми е дали съм постъпил правилно спрямо настройките на горелката за да не направя някой гаф?
Благодаря предварително!
rashev4 - помощник
Здравейте,
От 05.11.2019 съм горд собственик на котел грейко експерт 30 и пелетна горелка грейко RB 30 star.
Началото на ноември беше топъл и за да изравня показанията на горелката за разхода и действителният разход намалих капацитета на шнека на 25 и по този начин сипвах точно колкото пишеше, че е изразходила, но един ден отварям бункера за пелетни ( бидона) и беше изразходила два пъти и половина от това, което пишеше на дисплея. Сега съм направил капацитета на шнека да е 32, но разхода е малко над това, което пише. Въпросът ми е дали съм постъпил правилно спрямо настройките на горелката за да не направя някой гаф?
Благодаря предварително!
пон дек 02, 2019 8:46 pmrashev4 написа:
Благодаря предварително!
Изобщо ни ма интирисува. Има си тема за тея горелки. Питаш там, че да е събрано и подредено, че като някой друг закъса, да му е на тепсия, а не по цялата софра.
пон дек 02, 2019 8:57 pmrashev4 написа:
Здравейте,
От 05.11.2019 съм горд собственик на котел грейко експерт 30 и пелетна горелка грейко RB 30 star.
Началото на ноември беше топъл и за да изравня показанията на горелката за разхода и действителният разход намалих капацитета на шнека на 25 и по този начин сипвах точно колкото пишеше, че е изразходила, но един ден отварям бункера за пелетни ( бидона) и беше изразходила два пъти и половина от това, което пишеше на дисплея. Сега съм направил капацитета на шнека да е 32, но разхода е малко над това, което пише. Въпросът ми е дали съм постъпил правилно спрямо настройките на горелката за да не направя някой гаф?
Благодаря предварително!
Завиши малко! Ще разбереш с колко, като разделиш количеството на времето.
Не зная дали 32 е точно. Ще установиш опитно и наблюдавай! Гаф....най много да ти звънне разярен дамски глас, или като идеш да сипеш чувал, да събере две шепи.
rashev4 - помощник
Благодаря за бързият отговор ! Малко се успокоих !
prascho - майстор
пон дек 02, 2019 8:57 pmrashev4 написа:
... но един ден отварям бункера за пелетни ( бидона) и беше изразходила два пъти и половина от това, което пишеше на дисплея.
Това не го разбрах. Как така реалният разход се различава от показанията на горелката?
stridata - специалист
пон дек 02, 2019 9:40 pmrashev4 написа:
Благодаря за бързият отговор ! Малко се успокоих !
И мене ми трябваше малко време да разбера на каква стойност да го сложа, но това не е точна наука, а и тая стойност няма отношение гъм горивния процес. Аз лично си белязах по бункера за два чувала разход и си го вдигах окато не ми покаже разхода за 24 часа 30 кг и така го оставих.
пон дек 02, 2019 4:51 pmtihomir123 написа:
Схемата за настройка на подаването на пелетите може ли?
Чак сега видях и то случайно. Предположих, че за таблицата иде реч.
Имаш поща.
Да е жив и здрав Брадъра! Нищо, че мина оттатък реката и почти не го интересуваме вече.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: