Най - вълнуващия въпрос зимно време.
spec - специалист
Здравейте,
Подмених си източника на отопление (и горивото съответно - за впечатленията ми по-към края на сезона, че още е рано), та ми хартиса една сисема за охлаждане на котел - серпентина с охладител и датчик. Защитава от прегряване отоплителни инсталации, котли, камини и соларни системи. Предпазният клапан по температура, 95C, 3/4", TS131-3/4А е на Honeywel. Тестван е в работеща инсталация - сработва безотказно! За цена - на ЛС.

Прикачен файл

69a314432.jpg
69a314432.jpg (50.86 KиБ) Видяна 885 пъти
пон дек 02, 2019 2:07 pmspec написа:
Е, имаше ли нужда от нея, защо и как я тества? А защо я монтира?
spec - специалист
пон дек 02, 2019 9:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон дек 02, 2019 2:07 pmspec написа:
Е, имаше ли нужда от нея, защо и как я тества? А защо я монтира?
Тествах я, когато t на водата в системата се вдигне над 95 градуса (и по дисплея на вградения термометър), кога нарочно, кога без да искам.
Имаше нужда и я монтирах заради втория случай.
При затворена система с термоглави на ВСЕКИ радиатор, даже е задължителна такава. Изборът си е твой дали пълначката ще е през серпентина или студената вода директно в системата [-X
пон дек 02, 2019 11:00 pmspec написа:
пон дек 02, 2019 9:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон дек 02, 2019 2:07 pmspec написа:
Е, имаше ли нужда от нея, защо и как я тества? А защо я монтира?
Тествах я, когато t на водата в системата се вдигне над 95 градуса (и по дисплея на вградения термометър), кога нарочно, кога без да искам.
Имаше нужда и я монтирах заради втория случай.
При затворена система с термоглави на ВСЕКИ радиатор, даже е задължителна такава. Изборът си е твой дали пълначката ще е през серпентина или студената вода директно в системата [-X
Не е задължителна и го доказвам.
https://photos.app.goo.gl/E8EVD1kLq5EgwBXa7
Над 110 в печката, 93 в буфера, но това едва ли можеш да го разбереш.
Адреса ми го знае целия Форум.
Доказвам в присъствието на длъжностно лице, искам да кажа.
spec - специалист
Нямам намерение да убеждавам когото и да било в каквото и да е.
Всеки си решава сам. Аз тогава прецених, че няма да платя за буфер, който е по-скъп от котела :)
Та нали предназначението и на едното и на другото е да отнемат от топлината, но ти трябват повечко средства и място (и то бая и от двете).
вт дек 03, 2019 9:10 amspec написа:
Нямам намерение да убеждавам когото и да било в каквото и да е.
Всеки си решава сам. Аз тогава прецених, че няма да платя за буфер, който е по-скъп от котела :)
Та нали предназначението и на едното и на другото е да отнемат от топлината, но ти трябват повечко средства и място (и то бая и от двете).
Ясно де. Все някъде има нужда от такива джаджи, щото все някъде се допускат грешки при изграждане на ОИ (парното де), особено от домашни майстори, като нас.
Нещо не схванах идеята да слагаш буфера до охлаждащата серпентина.
Предназначението на буфера си е да бъде склад за топлина, която по късно ползваш, а серпентината просто спасява положението, но губиш топлината.
С буфер съм си прегрявал котела до 105 градуса.
spec - специалист
вт дек 03, 2019 9:51 amТрифон П.Трифонов написа:
Ясно де. Все някъде има нужда от такива джаджи, щото все някъде се допускат грешки при изграждане на ОИ (парното де),.....
Тука иде реч за грешки не "при изграждане на ОИ", а при експлоатацията й от ползвателя (на парното, де) !

Тема "Сисема за охлаждане на котел - серпентина с охладител и датчик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: