Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб ное 30, 2019 8:52 amAndri01 написа:
Хич не им е къс живота на кайсиите. ..
Дам, прочетох... човек как може да си остане с грешни представи, втълпени в детството. 40-60, пише. Благодаря!
пет ное 29, 2019 10:45 pmn_a написа:
На кайсиите животът къс, тъй знам. Сега се садят
Коренът на това, което отрязах, със сигурност е на над 52.
Сега ще търся място за нова, че тоя корен не знам дали успея да го извадя. Отдолу е мергел.
Лелеее, тва го писах сутринта, ма докат го пратя и форума са разписал!
kr1100 - майстор
Вътре от днес след борбата с агрила.
В дъното е слънчевия помощник вече дядо :-D
П.П.
Днес окастрих малините, сях малко спанак и започнах събирането на мушмулите. Още не сатават забидонЯ.
То за пръскане дето споменава Преслав - не знам кога ще е. ако не духа , ще вали. :?

Прикачен файл

IMG_20191130_131852538.jpg
Последна промяна от kr1100 на нед дек 01, 2019 7:52 pm, променено общо 2 пъти.
preslav - майстор
Вчера най-после даде време за оран, нито много влажно, нито сухо, температурите есенни - дори сколасах да зазимя машинката. На пролет отново с песен и бензин пресен, че не ми се играят отново таз годишните упражнения с карбурацията. Остава булката да набучи още малко чесън за зелено, да се покрият салатките с агрил иии щях да кажа почивка, ама се сетих, че дръвчетата не са пръскани, какво да се прави като все още има много листа, май по Коледа ще вадя пръскачката.
С две думи добра си беше годината, малко се постреснах с пролетните градушки, ама справихме се, надявам се и всички останали начинаещи, напреднали и профи градинари!
Догодина почти всичко ще е под мулч - това е извода от тази година.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед дек 01, 2019 2:59 pmpreslav написа:
Вчера най-после ...
Браво и дайБоже всекиму! Наздраве! :partyman:
kr1100 - майстор
добре,че вчера събрах останалото грозде в чорапи и покрих с найлон лука навън покрай оранжерията. Днес хубава слана.
preslav - майстор
Нищо не сме завивали още, доколкото ми е известно лук, чесън и салатки не мръзнат, но не знам дали това се отнася и за осланяването. Една година опитахме да оставим открити през цялата зима салатките и лука - нямаше съществени поражения, най-лошо им се отрази ледения дъжд, който не е нещо необичайно за Варна - повредите са по-скоро механични, а не от измръзване.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вчера времето Идялно, но нямах никакво, утре пак няма време, пък днес вали... все пак, следобеда, ако се прежаля, за две бадемчета, да посадя... какво да им стане?
kuger - майстор
вт дек 03, 2019 10:11 amn_a написа:
Вчера времето Идялно, но нямах никакво, утре пак няма време, пък днес вали... все пак, следобеда, ако се прежаля, за две бадемчета, да посадя... какво да им стане?
Ами, на-много да се хванат.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт дек 03, 2019 11:26 amkuger написа:
вт дек 03, 2019 10:11 amn_a написа:
Вчера времето Идялно, но нямах никакво, утре пак няма време, пък днес вали... все пак, следобеда, ако се прежаля, за две бадемчета, да посадя... какво да им стане?
Ами, на-много да се хванат.
Амин!

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: