Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте ,нов съм в форума и не намерих тема.
Взех си котел Pellmax 32 kw на Пелети .отоплявам етаж 90 квадрата в момента ,но след 1година ще свържа и приземния етаж 70кв.Дават го с КОД 93% уж много икономичен с добра изолация с-ма за самопочистване автоматично запалване и т.н.Обаче ми се струва че харчи доста или аз немога да го настроя незнам.Запалва гори около няколко мин и започва да пригася пак запалва пак прегася с една дума огъня не е постоянен .Ако някой има такъв котел,моля дайте ми съвет .Имам 6 радиатора една лира в банята и бойлер 120лт.,всички радиатори имат термоглави без лирата и бойлера.Имам също и стаен термостат.Задавам му темп.24 С на стайния термостат и не ги достига котела работи постоянно не спира(както казах в началото не поддържа постоянен огън ) загравява до 60С при зададени 63 и като достигне 60 и започва бавно да сваля градусите до 57С след това пак до 60С и така без да достигне стайна темп.24Д
morfei1 - специалист
Или му трябва повече време часове работа за да стопли, или му трябва малко по-висока котелна вода от 63C в момента, примерно 65C или повече.
вт дек 03, 2019 1:08 pmmorfei1 написа:
Или му трябва повече време часове работа за да стопли, или му трябва малко по-висока котелна вода от 63C в момента, примерно 65C или повече.
Струва ми се ,че самия котел не е в ред ,много трудно пали и мился,че му идват много пелетите които пуска за запалване ,знаете ли как се регулират пелетите з запалване
gnt69 - майстор
пет дек 04, 2020 2:56 pmDanny89 написа:
Струва ми се ,че самия котел не е в ред ,много трудно пали и мился,че му идват много пелетите които пуска за запалване ,знаете ли как се регулират пелетите з запалване
Дигай му температурата на водата и звънни на тоя дето те накичи с 32 кв котел за 90 квадрата.
Гледам няма инструкции в нета както и характеристики на котела като минимална мощност разход мин-мах.
Какво е управлението.
То мандалото отдавна лопнало- година от как е накичен, но да увеличи водата, а защо досега не му е разузнал настройките, кой знае?!! Непознат котел.
нед дек 06, 2020 11:31 amТрифон П.Трифонов написа:
То мандалото отдавна лопнало- година от как е накичен, но да увеличи водата, а защо досега не му е разузнал настройките, кой знае?!! Непознат котел.
Защото първа година го ползвам,купих го миналата година и го свързахме всичко ,но не съм го ползвал.
Даваха за много икономичен с много добри параметри самопочистване автоматично запалване незнам кво.Обаче като запали и до там .Не изгаря пелетите както трябва изхвърля ги от фунията не изгорели.С горен вентилатор е и засмуква въздуха от горе .Шибана работа.
нед дек 06, 2020 11:31 amТрифон П.Трифонов написа:
То мандалото отдавна лопнало- година от как е накичен, но да увеличи водата, а защо досега не му е разузнал настройките, кой знае?!! Непознат котел.
Имам чуството че в Бг само аз имам такъв
нед дек 06, 2020 11:53 amDanny89 написа:
нед дек 06, 2020 11:31 amТрифон П.Трифонов написа:
То мандалото отдавна лопнало- година от как е накичен, но да увеличи водата, а защо досега не му е разузнал настройките, кой знае?!! Непознат котел.
Имам чуството че в Бг само аз имам такъв
Със сигурност, не само ти, но само ти си писал тук.
Това, че е с горен вентилатор, не е проблем.
Потърси му книжката, може нещо да пише там. Ако разбереш какъв е контролерът, може някой, с друг котел, да е запознат с подробностите.
Успех!

пп. Качи една снимка на контролера! Все ще го познае някой.

Тема "Pellmax32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: