Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон дек 02, 2019 3:51 pmMask_89 написа:

Някой ако знае кое за какво се отнасят тия параметри може ли да ми ги пиши ,ще съм му много благодарен .?
Който и да знае, безполезно е да ти ги препише.
kaptagona - специалист
На 7ма страница ги има на бг.
Mask_89 - напреднал
Аз управлявам по вода ,ако променям n-8-4-06 Differen Off Auto примерно от 3 на 10 ще имали промяна ?
Mask_89 - напреднал
пон ное 25, 2019 5:54 pmbmahob написа:
пон ное 25, 2019 1:08 pmMask_89 написа:
Здравейте, аз съм с ARTEL 15kw. При зададените 60гр. на водата при модулация след 2 -3 часа понякога т.на водата става между 75 85 ,според вас проблем ли е ? Мерси.
Объркал си темата.... но иначе Т над 75 е опасна за системата, нямаш ли защита??? Имаш ли стенд бай да гаси, да не си го изключил???
Ако включвам стенд бай пък тогава често ще гасне и пали,мисълта ми е да я настройвам да гони h20 60 и да гасте на 70 или 75 ? Няма ли настройки на степд бай ? Управлението е като на алфа плам .
Mask_89 - напреднал
Колеги какво е set ventilat 225u ,беше на off но сега не може на off, а показва че, мога да променям от 45 до 225u ,това волтажа ли е и кок мога да а направя да е off ? , мерси
kaptagona - специалист
Алфа плам15 никаква разлика между лоад пелет-5. Лоад пелет00 и лоад пелед +5. Настроил съм я на 60 градуса на водата и за едно и също време ги вдига и подържа. Като работи на 5та степен и после сменя на 2ра и 1ва. На лоад пелет като пуска повече пелети би трябвало да загрява по бърже и да се мъчи да прескочи 60те градуса. Но не се случва.
kaptagona - специалист
имам изолация и пвц. дограма.кухня,хол,детска,и спалня+ коридор,като печката е в кухнята и там няма радиатор.всичките врати са отворени почти през цялото време.общата квадратура е към70кв.1 радиатор 1.60 на 60.два радиатора 1.40 на 60 ,лира в банята и бойлер 80 литра.като в хола и в детската има термоглави но те са на 5. Дали не е малко 15 киловата за тази площ и радиатори.
bmahob - майстор
Разбира се има разлика м/у лоад -5 и +5,какви са тинстоиностите от 1-5степен
kaptagona - специалист
Заводско е всичко. За кои стоиности питаш.
Aleksandrov68 - напреднал
Здравейте колеги,

Имам въпрос! Проблем ли е ако котела работи непрекъснато на първа степен, без да изключва 24 часа? При това положение поддържа в къщата(140 кв. светла площ) 22 – 24 градуса в зависимост от стаите/коридорите и харчи 30–35 кг. на денонощие. Да не му се прецака нещо от непрекъснатата работа? Температурата на водата е 55-56 градуса. Температурите на вън в момента от –5 до +3-4 градуса.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: