Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Ще пусна, до седмица евентуално ще станат.
radius - майстор
Малко съм офтопик, защото го сътворих вчера, ама карай. Правих я 3 месеца, т.е. качествено.
Модела е като голямата маса за хранене.
Старт от скрапа: дъбова масичка от метровки за горене. Чичо ми се сетил да ги набичи, че му се видяли хубави и са стояли 15г. на един таван. Аз мислех от орех да я правя, но трупа го изяли всякакъв калибър дървояди :evil: .
Оберката (от Лидъл) успя да нащърби тук-там, но така е по-автентично, а и да ми вярват че аз съм я правил.
Финиша е грунд и 3 ръце Bona Mega лак за под с изтекла годност :lol:
Прикачен файл:
viber_image_2019-12-16_09-14-46.jpg
Прикачен файл:
viber_image_2019-12-16_09-14-48.jpg
Прикачен файл:
viber_image_2019-12-16_09-14-52.jpg
EDI - майстор
Ехе, мноооого добре и като идея, и като изработка. :partyman: Особено добре стоят фаските и фугата под плота.
radius - майстор
Еми краднах дизайна, защото и на мен много ми харесва така.
Краката ги лепих с ПУ лепило, но плота не посмях и ползвах Момент Д3. Краш тестовете показаха превъзходство откъм здравина на ПВА лепилото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да попитам. Слагате ли нещо отдолу на краката на маси и столове? Аз на някои съм залепила малки квадратчета от едновремешния псевдо мокет "арбанаси" и много по-леко и безболезнено ги местя. Ама май ме мързи на всичко да го направя
radius - майстор
Слагам едни кечета за целта от Кауфланд самозалепващи и на тази масичка сложих, но не съм снимал.
На плътност наподобяват споменатия от теб велтЪр. За любознателните велтър идва от Велико Търново, където е кечаната фабрика "Арбанаси".
ky-kyy - майстор
Едно време, им ковяха кабърчета :lol:
bulhomes2 - майстор
Много ми хареса. Тази изглежда малка и вероятно няма да има проблем. Но да знаеш - учили са ме че плот от масив никога не се свързва неподвижно с царгите и краката. Аз ги връзвам с метални ъгли, които към плота съм прорязал в посоката на влакната на плота. И стягам плота леко на ръка. Така той ще може да си се разширява и свива без да се измята и криви другите елементи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон дек 16, 2019 9:11 pmradius написа:
Слагам едни кечета за целта от Кауфланд самозалепващи и на тази масичка сложих, но не съм снимал.
На плътност наподобяват споменатия от теб велтЪр. За любознателните велтър идва от Велико Търново, където е кечаната фабрика "Арбанаси".
Тц, велтър и арбанаси бяха различни. Велтър приличаше верно на кече, а арбанаси, на мокет. Да, фабриката се казваше Арбанаси..
Слагаш, начи. Хубаво, хубаво =D>
EDI - майстор
Малко Коледно настроение.

Прикачен файл

IMG_20191217_08070688888888888888888888888888888888.jpg

Прикачен файл

IMG_20191217_08071777777777777777777777777777.jpg

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: