Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Румене, ще ти отговоря на въпроса, но при условие да разкажеш как е с новия котел :) и каква разлика забеляза в сравнение със стария.
brassSob - специалист
пет дек 06, 2019 5:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет дек 06, 2019 5:00 pmRumen89 написа:
Здравейте, някой ще отговори ли на въпроса ми за температурата на системата. Защо трябва да я държа над 60 градуса при положение, че темолгавите затварят и при 55 градуса?
Охххх, почват несгодите с високотехнологичния, шесходов котел.
Кви са ти съмненията, проблеми ли има?

Морфине, той е с Грейковица, твоя контролер не му е ясен.
Лятото беше закачка, а сега почват въпросителните.
пет дек 06, 2019 5:58 pmbrassSob написа:
пет дек 06, 2019 5:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет дек 06, 2019 5:00 pmRumen89 написа:
Здравейте, някой ще отговори ли на въпроса ми за температурата на системата. Защо трябва да я държа над 60 градуса при положение, че темолгавите затварят и при 55 градуса?
Охххх, почват несгодите с високотехнологичния, шесходов котел.
Кви са ти съмненията, проблеми ли има?

Морфине, той е с Грейковица, твоя контролер не му е ясен.
Лятото беше закачка, а сега почват въпросителните.

Ееее, закачка де, ма важното, че топли.
Чакай да видим, другия Мастер, как ши го успокои!
Rumen89 - специалист
Котела си го бива веднъж седмично чистя пепелника чистя цялият котел за около 5-6 мин от до горя само слънчоглед. Аз направих и външна изолация. Разхода не съм го смятал за сега но си ми вървят по три чувала на 24 часа.последните два дни. В момента увеличих температурата на котел работи на 3 подава 60 градуса и изхода на комина е 135 градуса. Държа да кажа, че горелката е на максимума на 3 та. В къщата е 22-23 градуса. Трифон с теб не желая да комуникираме.
Rumen89 - специалист
Анди ако искаш може да се чуем 0888377887
пет дек 06, 2019 6:39 pmRumen89 написа:
...работи на 3 подава 60 градуса и изхода на комина е 135 градуса. Държа да кажа, че горелката е на максимума на 3 та. В къщата е 22-23 градуса. Трифон с теб не желая да комуникираме.
А, ти ако щеш.
Температурата на пушека е висока , особено за шестходов котел, сравнено с триходовия Грейко. Предполагах точно обратното, но проблем с ниска температура на водата нямаш. Нито с високите градуси на газовете.
Андииии, помагай- ти си вечното добро ченге.

Данните за разход, Т на водата, мощността, на която работи горелката, нещо не си схождат. Отиват като за 300-350 кв.м жилище, но пък киловатите на час идват малко...
Мадя бееее, има нова изолация. Те това е!
Rumen89 - специалист
пет дек 06, 2019 7:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет дек 06, 2019 6:39 pmRumen89 написа:
...работи на 3 подава 60 градуса и изхода на комина е 135 градуса. Държа да кажа, че горелката е на максимума на 3 та. В къщата е 22-23 градуса. Трифон с теб не желая да комуникираме.
А, ти ако щеш.
Температурата на пушека е висока , особено за шестходов котел, сравнено с триходовия Грейко. Предполагах точно обратното, но проблем с ниска температура на водата нямаш. Нито с високите градуси на газовете.
Андииии, помагай- ти си вечното добро ченге.

Данните за разход, Т на водата, мощността, на която работи горелката, нещо не си схождат. Отиват като за 300-350 кв.м жилище, но пък киловатите на час идват малко...
Мадя бееее, има нова изолация. Те това е!
За кратко работеше на трета и тогава видях. Тя работи предимно на 2 и 1 ва. Температура на първа на изхода пада до 75 и съответно втора 95 градуса. Някой ще обесни ли защо тогава е създадено модулиращо управление след като пада уж кпд. Нещо не се връзват нещата.
Rumen89 - специалист
Тези стрелки за какво са сложени на управлението? Съответно да си гласиш подаването на топлина към къщата. Нещо май бъркате нещата с КПД то. Ако е минус 20 как ще стоплиш къщата при положение, че продаваш вода 50 градуса и как ще държиш котела ако на вън е 10 градуса пак ли на 80 градуса?
Rumen89 - специалист
Аз не намирам смисъл да го меря с Грейко. Отново повдигаш темата за сравняване. Моят котел е по добър от на Грейко..... Нали ходих да ги гледам на две места. В заверено положение под 100 градуса не видях някой да работи.
пет дек 06, 2019 7:59 pmRumen89 написа:
Сам са вкарваш във филми.
Мислех за проблем с ниска Т на газовете, но са оказа перфектна за 3та.
На 1ва са особено ниски и дано не береш ядове, но това ше се разбере по натам.
Нямаш проблеми с отоплението.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет дек 06, 2019 8:14 pm, променено общо 1 път.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: