Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
На 200-300-500 кг изгорени пелети ги погледни да имаш някаква насока дали се пълни кюнеца с пепел.
Rockeyto - помощник
Здравейте. Ако камината Грейко 16 kW се постави в 20 кв.м. стая без радиатор, може ли да я отоплява сама? И за къща с 300 куб.метра жилищен обем с 8 см външна изолация и пвц дограма какъв разход на пелети би могла да дава? Избирам между Грейко, Виктория и Голдън Файър и още не мога да преценя. Ако можете да ми помогнете с избора. Благодаря :)
m.eit - специалист
пет дек 06, 2019 12:52 pmRockeyto написа:
Здравейте. Ако камината Грейко 16 kW се постави в 20 кв.м. стая без радиатор, може ли да я отоплява сама? И за къща с 300 куб.метра жилищен обем с 8 см външна изолация и пвц дограма какъв разход на пелети би могла да дава? Избирам между Грейко, Виктория и Голдън Файър и още не мога да преценя. Ако можете да ми помогнете с избора. Благодаря :)
Всичко което си изброил ще те грее ! Грейко имат най-адекватен сервиз . Голдън файер най-лош сервиз ! Виктория В се води от най-добрите и е с най -много вложен материал ,има и най-малко публикации за нея във форума явно е много добра !
filmatoplo - майстор
:) За Виктория справки бат ви Ганя той е именник ,да е жив и здрав :partyman:
pi6ligara - специалист
пет дек 06, 2019 12:13 pmfilmatoplo написа:
На 200-300-500 кг изгорени пелети ги погледни да имаш някаква насока дали се пълни кюнеца с пепел.
Изгорени 700кг пелети, свалих кюнците, имаше съвсем тънък слой, около милиметър главно на кривките, не знам дали това е много или малко като критерий, по принцип ако се запушат камината дава ли някаква аларма?
brassSob - специалист
пет дек 06, 2019 6:52 pmpi6ligara написа:
пет дек 06, 2019 12:13 pmfilmatoplo написа:
На 200-300-500 кг изгорени пелети ги погледни да имаш някаква насока дали се пълни кюнеца с пепел.
Изгорени 700кг пелети, свалих кюнците, имаше съвсем тънък слой, около милиметър главно на кривките, не знам дали това е много или малко като критерий, по принцип ако се запушат камината дава ли някаква аларма?
Сработва пресостата и изписва отворена врата.
pi6ligara - специалист
пет дек 06, 2019 6:56 pmbrassSob написа:
пет дек 06, 2019 6:52 pmpi6ligara написа:
пет дек 06, 2019 12:13 pmfilmatoplo написа:
На 200-300-500 кг изгорени пелети ги погледни да имаш някаква насока дали се пълни кюнеца с пепел.
Изгорени 700кг пелети, свалих кюнците, имаше съвсем тънък слой, около милиметър главно на кривките, не знам дали това е много или малко като критерий, по принцип ако се запушат камината дава ли някаква аларма?
Сработва пресостата и изписва отворена врата.
Мерси, щом има аларма и вече като видях колко пепел имаше за 700кг следващото отваряне ще е поне след 2 тона.
brassSob - специалист
пет дек 06, 2019 7:42 pmpi6ligara написа:
пет дек 06, 2019 6:56 pmbrassSob написа:
пет дек 06, 2019 6:52 pmpi6ligara написа:

Изгорени 700кг пелети, свалих кюнците, имаше съвсем тънък слой, около милиметър главно на кривките, не знам дали това е много или малко като критерий, по принцип ако се запушат камината дава ли някаква аларма?
Сработва пресостата и изписва отворена врата.
Мерси, щом има аларма и вече като видях колко пепел имаше за 700кг следващото отваряне ще е поне след 2 тона.
Но ти отвори и капака над димогарните тръби и виж и там какво се случва...ей така профилактично.
pi6ligara - специалист
Отварях го вече, ще го отварям на 500кг, че бая пепел имаше там. :partyman:
Антон С. - специалист
пет дек 06, 2019 8:42 pmpi6ligara написа:
Отварях го вече, ще го отварям на 500кг, че бая пепел имаше там. :partyman:
Според мен трябва да е на 250 кг. Иначе много се насъбира и вдига темп. на димните.

Колеги, има ли вариант да настроя таймерите, така че да работи от 10 сутринта до 7 на другата сутрин и така всеки ден?

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: