Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Ами ако и вие всеки ден газите лайна из двора си, а нямате котка, ще разберете какво му е на автора на темата, както и Лазар Ганев, защото и на мен ми мина през ума това след като на няколко пъти нагазих в лайната, точно след дъжд :) В момента съм на същия хал. Опитах с белина, но няма особен ефект. Сега се чудя дали да не купя един от тези капани за по 30лв, дето някой ги беше предложил. Изровиха ми лука дето садих, и се изхождат общо-взето навсякъде. При условие, че нямам котки, не ми се наливат сума пари за разни репеленти с незнаен ефект. Та, ако някоя е измислил или чул някакъв по-ефтин метод да казва.
nautilus33 - майстор
нед ное 24, 2019 12:10 pmLutchezar написа:
Котките никога не ходят в трева. По скоро в нещо което прилича на пясъчник. Т. Е. Ако там в момента е гола земя...
Да ти щракна ли няколко снимки напролет?!
Lutchezar - майстор
пон ное 25, 2019 5:53 pmnautilus33 написа:
нед ное 24, 2019 12:10 pmLutchezar написа:
Котките никога не ходят в трева. По скоро в нещо което прилича на пясъчник. Т. Е. Ако там в момента е гола земя...
Да ти щракна ли няколко снимки напролет?!
От дете сме имали котки. Или ходят където е мръсно, или където може да копаят. Така и не видяхме какъв е реално терена, та съм песимист. Ако е трева я гризат или се въргалят и играят в нея. Ама никой не ходи там където му скимне в момента.
По- скоро си мисля че почвата или каквото е там е или вече доста препикавана или е торена с нещо което кара котките да ходят там.

Сега 150 квадрата осрани дори не мога да си го представя!
:partyman:
Съседите имат два едри котобаса, които прескачат и в моята градина.
Само ми отъпкаха лехата с подправките, щото я ползват за трамплин към другия съсед. Не съм забелязал котобански аки, в 300 квадрата градина, ни са ми пакостили по зеленчука, но може да е щото имам
https://photos.app.goo.gl/t4QtBa3hpuZzrP136
Другия вариант е на децата пухчето.
https://photos.app.goo.gl/KafgFULJSjJvj1bD9
Още е малък, лиглюту.
Не свърши ли работа, за месец, съсипан съм финансово.
mimitoni - специалист
нед ное 24, 2019 11:26 amdidoni_ написа:
Като това: https://www.otrovi.com/repelent-sreshtu ... i-1000-ml/
Здравеите. Благодаря на ДИДОНИ за съвета. Закупих ултразвуково у-во за 26 лв. След 20 дни ще споделя за ефекта.
kr1100 - майстор
[quote=nautilus33 Та, ако някоя е измислил или чул някакъв по-ефтин метод да казва.
[/quote]

Хуманитарен капан за котки преди3-4г беше 27 лв. Даже улових 1 тарлю първо.
За котките изселване надалече, ама много надалече като влязат в капана.
нед дек 08, 2019 12:53 ammimitoni написа:
нед ное 24, 2019 11:26 amdidoni_ написа:
Като това: https://www.otrovi.com/repelent-sreshtu ... i-1000-ml/
Здравеите. Благодаря на ДИДОНИ за съвета. Закупих ултразвуково у-во за 26 лв. След 20 дни ще споделя за ефекта.
Здравей,
Аз изпробвах два вида ултразвукови уреда и нито един не свърши работа. Бяха с датчик за движение и акумулаторна батерия зареждаща се от слънцето. Едният беше без регулиране на чувствителността а другия със. И двата бяха с променлива честота и не изхониха нито една котка. Понякога съм виждал котка да се обърне към уреда но накрая презрително го подминаваше. Чувствителността не можеше да се намали достатъчно и уреда се включаше постоянно. Има подобни уреди - с датчик за движение, които вместо звук управляват воден клапан. Не смятам да ги изпробвам.
Andri01 - майстор
Немска овчарка - изпробвано безотказно решение :)
nautilus33 - майстор
Вече почнах да се замислям за :axe: , куче на мен не ми е оферта.
addicted - специалист
Егати коткопроблема... Откакто се помня все имаме по некоя мачка. И не помня да съм виждал мачка да сере и да не го закопае след това...
В момента в двора имаме 5 мачки и три кучета които живеят в пълна идилия. Кучетата не закачат наще мачки, ама гонят до откат чуждите. Комшииският пес който пък даже е питбул не закача никакви мачки, всички са му приятели, голям е симпатяга.

Тема "Котки-ПРОБЛЕМ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: