Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
С едно изречение - при отопление с термостат, където се предполага висока температура на водата и горене на най-мощната степен, проблем едва ли ще има; при отопление с контрол по термоглави, особено където стаите се стоплят по-бавно и гори доста време на малка мощност, ще го има.
Мислех да направя клип как след 4 часа горене отварям вратичката и махам буците, но с оглед последващи коментари как съм пипал настройките и как се прецакал всичко, се отказах... безвъзвратно.
Иначе опитах с подаване 2.5/120/25% (750 rpm) за р1 и нормална р2 2.2/45/40%. Гореше 9 минути на р2 и 13 минути на р1. След час и половина скарата беше супер, но след изтичане на още 2 часа и половина (общо 4 часа без ръжен) положението беше зле - 6 см висока твърда маса, пламъкът отзад се провираше през 2 см отстояние от нивото на пелетите до горната заоблена част в основата на горивната глава. Една голяма буца приблизително 12/6/9 см и една до две по-малки колкото средно голяма мандарина под горящите пелети. И това като го изчовря от там пламъкът отива на над 180 лукса, развива си се доста добре и т.н.
вт дек 10, 2019 12:13 pmandy_forresite написа:
Качи нещо, да оплакнем окото де! Само аз качвам разни клипчета.
То, така или иначе, ще те освиркаме.
filmatoplo - майстор
Буците не са от режима на горене ,а има кора в пелетите .Вчера бях при една горелка която горя няколко часа ,и от нея не падна прашинка ,както и няма пепел в горивната глава -просто пелетите се разпадат при горене .Абе разбрахте ме -добри пелети ,някакви от Сливен.
kalin72 - майстор
Анди, я пробвай така:

P3 - 8/45/45
P2 - 4/45/40
P1 - 2/45/35
andy_forresite - майстор
Не знам каква кора има в слънчогледовите бонбони, но според мен това се дължи на качеството на материала (обелките), който е бил пелетиран. Вероятно има примеси от обвивката на семената в питите, прахоляк включително пръст и малко влага от околната среда. Това като се стисне на пресите и ето го резултата.

Калине, ще ги пробвам довечера. Колко ти е F.load?
kalin72 - майстор
F load 77

Модулация 8-5-0

температура 72
вт дек 10, 2019 1:24 pmkalin72 написа:
F load 77

Модулация 8-5-0

температура 72
Ей сега ше ти гледа и не само на F load. Разкостен си отсякъде.
Мене скоро щяха да ма бият заради настройки. След 30 секунди кимах като плюшено тигърче на задното стъкло на Москвич.
...опа, тия бяха на Лада. Кафяво кученце.
Някой наблюдавал ли е "саморегулиране" на горенето и по точно как подковата "пулсира" в рамките на час- час и нещо, докато заеме перфектна позиция и форма. Как се постига това? Кой параметър да пипна?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт дек 10, 2019 1:36 pm, променено общо 1 път.
stridata - специалист
Аз при мене Мощност 1 я нагласих на 1/55/37(1050rpm) и не е спирало да гори от Неделя на обяд без да е е сменяло Мощност 1 (може леките пикове от снимката да са Мощност 2) температурата на водата ми е 65гр. и подържа 60-62гр. (с комплект Грейко съм и показанията на електрониката и механичния на котела не ми се разминават) няма буци, а за шлака все още не знам. Изображение
Dikata123 - напреднал
Колега това на RB-20 ли е?И какво отопляваш?
Rumen89 - специалист
вт дек 10, 2019 1:35 pmstridata написа:
Аз при мене Мощност 1 я нагласих на 1/55/37(1050rpm) и не е спирало да гори от Неделя на обяд без да е е сменяло Мощност 1 (може леките пикове от снимката да са Мощност 2) температурата на водата ми е 65гр. и подържа 60-62гр. (с комплект Грейко съм и показанията на електрониката и механичния на котела не ми се разминават) няма буци, а за шлака все още не знам. Изображение
Има ли термоглави?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: