Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, имам една виличка на сравнително студено и планинско място. Къщата е строена 80-те години и е с тухли четворки и от вън грапавата мазилка характерна за повечето къщо от онова време. Проблема е, че предимно обитаваме подпокривното пространство, което е усвоено и след октомври е много трудно да се седи за ден-два, въпреки че има климатик 12-ка, който се справя отлично самото помещение е не добре изолирано, защото зимата се случва, всички течности вътре да замръзнат.

Идеята ми е тази година бързо, лесно и сравнително евтино да направя някаква вътрешна изолация, а по-натам сайдинг. Като ще сменям и дограмата с ПВЦ и ще взема две полилея с вентилатор за да свалят топлото от билото на таванското, защото височината е към 4м. Какво бихте ми препоръчали, така вътре да не стане строителна площадка и да го правя 1 година за 15 000лв (тъй като в момента е обитаемо, чисто и подредено)? И някога вътрешната изолация да остане само плюс към сайдинга, а сега да помогне да избутаме положението в близко бъдеше.
шоп - майстор
вт дек 10, 2019 5:49 pmmitko.be написа:


Идеята ми е тази година бързо, лесно и сравнително евтино да направя някаква вътрешна изолация,
Аз не знам за такава изолация. Карай поред и не слагай каруцата пред коня. Смени си дограмата, обърни прозорците, изолация и така.

Единственият вариант за "чиста" изолация без мокри процеси за която знам е вата на скара и отгоре МДФ или ПВЦ ламперия.

При този вариант прозорците може да ги смениш и обърнеш и в последствие.
nikolov333 - майстор
Ако измислиш такава изолация ще останеш "под пАри".. :-D Иначе най-топло държи микропорестата гума..
EDI - майстор
Дърво е решението за крайно покритие, а отдолу по колегите-дървена конструкция, вата каширана с фолио.Планинска къща е все пак.Виж моята темичка за вилата, скатния етаж е направен така.
Ами ако на вътрешните стени се лепне фибран и от горе тапети примерно? Дали ще се усети?
chapara - майстор
Вътре ще завали дъжд :-D

Лесна, бърза, евтина - вътрешна изолазция?
Такова животно -нема :!: :idea:
шоп - майстор
чет яну 02, 2020 5:56 pmmitko.be написа:
Ами ако на вътрешните стени се лепне фибран и от горе тапети примерно? Дали ще се усети?
Ще се усети!

И най-лекия допир, удар и докосване ще се усетят като вдлъбнатина.
preslav - майстор
На мнението на Еди съм.

Тема "Лесна, бърза, евтина - вътрешна изолазция?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: