Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pavelvasilev - специалист
Привет колеги, купил съм висок клас допълнителна брава за двулицева метална врата, монтажа и е такъв, че за да се захване към вратата трябва да е със самонарезни винтове, което за мен е меко казано несериозно, обадих се на майстор ключар от реномирана фирма, каза ми че ако искам да е здраво срещу вандализъм, решението е да завари бравата към крилото на вратата и ще ми струва 100 лева, според вас прави ли се такава практика със заварката или има и други тънкости?
Чираче - майстор
Какво означава понятието "висок клас"? Според мен е търговски трик за по-висока цена. Всяко заключващо устройство, което е серийно производство, и е на пазара, е преодолимо от крадци.

Преди години бях си направил входната врата така, че можеше да се влезе през нея само с динамит. Смея да твърдя, че беше единствена в света. Трезора в банката ряпа да яде! Даже след една отпуска не успях да вляза, тъй като бях забравил комбинацията. Жената се сети, и влязохме.

Сега по темата. Има ли възможност вътрешната облицовка да се свали, и бравата да се монтира вътре?
Hursa - майстор
"Навътре" ли се отваря крилото вратата или "навън"?
pavelvasilev - специалист
вт дек 10, 2019 6:31 pmHursa написа:
"Навътре" ли се отваря крилото вратата или "навън"?

Навътре се отваря, освен заварка, няма ли нещо подобно на металните дюбели с вътрешна резба за преградни стени, които се разтварят отвътре под формата на звезда и така да е захванато здраво чрез усилени болтови връзки?
Hursa - майстор
Колко е дебела вътрешната ламарина на крилото? Има ли рамка от профили?
plamen6703 - майстор
За да получиш някакъв смислен отговор различен от врачуване е добре да покажеш снимка или линк да се види за монтаж на каква брава става дума, иначе е несериозно да се дават съвети! :partyman:
Hursa - майстор
Какво представлява бравата (типа монтаж) - от този тип ли е или от този?
pavelvasilev - специалист
вт дек 10, 2019 6:57 pmHursa написа:
Какво представлява бравата (типа монтаж) - от този тип ли е или от този?
Бравата е GERDA Tytan ZX, за да важи гаранцията на бравата, трябва да се монтира от определена фирма ключари, обадих се на майстор ключар оторизиран да монтира брави Герда, той ми каза че за да е здраво срещу вандализъм, ще стане само със заварка, за това ми иска 100 лева, да го прави ли чрез заварка, или има и друг по-смислен начин и аз да го монтирам?
Hursa - майстор
При отваряне на вътре - не монтажа на бравата трябва да ви притеснява, а монтажа на "ответната планка" (където влизат шиповете, насрещника). А той силно зависи от монтажа на вратата - на касата. За монтажа на бравата (според мен) и самонарезните винтове ще свършат работа, ако ламарината отвътре на крилото е поне 1.5 мм. (Ако е с подсилена рамка крилото и бравата легне на подсилващо ребро - още по-добре, но трябва да знаете конструкцията му.)
Герда предлагат такива монтажни пластини, едновременно защитаващи и самото тяло на бравата, както и отверстието за ключа, но зависи дали ща ви хареса.
pavelvasilev - специалист
вт дек 10, 2019 8:03 pmHursa написа:
При отваряне на вътре - не монтажа на бравата трябва да ви притеснява, а монтажа на "ответната планка" (където влизат шиповете, насрещника). А той силно зависи от монтажа на вратата - на касата. За монтажа на бравата (според мен) и самонарезните винтове ще свършат работа, ако ламарината отвътре на крилото е поне 1.5 мм. (Ако е с подсилена рамка крилото и бравата легне на подсилващо ребро - още по-добре, но трябва да знаете конструкцията му.)
Герда предлагат такива монтажни пластини, едновременно защитаващи и самото тяло на бравата, както и отверстието за ключа, но зависи дали ща ви хареса.
Благодаря за съветите, не знаех че има такава подсилена планка, ще я купя, относно насрещника, там няма да има според мен проблем, освен че касата е 2 мм е и широк затворен квадратен профил на 10x10x10x10 см. на изцяло голяма затворена каса, захваната е директно към бетона чрез солидни арматурни железа.

Самото крило има подсилващи греди но не мога да ги видя, освен с чука по слух?

Тема "Монтаж на висок клас брава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: