• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
Chefo77 - майстор
Привет!
Имам една преносима колонка Kisonli Pterosaur с много екстри, която по спомен (отварял съм я за доработка) е с акумулаторен елемент 18650. В началото държеше между 4 и 5 часа с един заряд, но от известно време след пълен заряд я има половин час, я не. Мисля да видя точния модел и да си поръчам от aliexpress аналогичен елемент и да го подменя - надявам се да се справя.
Няколко питанки - всеки елемент 18650 ли може да замени моя 18650, виждам че има с различен капацитет - размерите еднакви ли са? Какво да гледам при избора? Схемата за заряд в колонката дали ще може да поеме 18650 с по-голям капацитет от настоящия? Мога ли да си взема да речем 3 елемента и да ги свържа по някакъв начин (двата ще закрепя отвън), за да осигуря по-голяма автономност след заряд, но това да е безопасно за зареждане?
И благодаря предварително!
plamen6703 - майстор
Стефко, вземи си същата батерия, не ми се вярва да имаш затруднения със смяната, а батерии отвън не е за теб, ти си човек естет не се занимавай с такива "екстри" :wink: !
Chefo77 - майстор
Същата като капацитет да търся?
Какво ще кажеш за "по-голямата"?
plamen6703 - майстор
Същата търси, другата ще я зареждаш по-дълго :)
Chefo77 - майстор
Ако само това е проблемът, няма грижи - не бързам. Въпросът е дали схемата ще я разпознава, дали ще я зарежда догоре, дали ще изключва навреме ... Моята сякаш беше 650 mAh, виждам има екземпляри с по 3000, че и 3400 ...
plamen6703 - майстор
Аз бих си купил същата като оригиналната :)
Последна промяна от plamen6703 на чет дек 12, 2019 11:48 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Не те разбирам - да търся същата, защото другата ще я зареждам по-дълго, пък не би си взел същата като оригиналната :) :)
DMN - майстор
Chefo77 написа:
Не те разбирам
Че то някой разбра ли :-D .
Моят съвет е да не взимаш от тия големите, щото първо не се знае, дали изобщо са толкова, колкото пише на тях. По-добре е някоя с действителен капацитет близо до твоята или малко по-голям. По-големите, ако наистина са толкова, ще ги зареждаш много дълго с това зарядно.
18650 е размерът на батерията.
plamen6703 - майстор
чет дек 12, 2019 10:55 pmChefo77 написа:
Не те разбирам - да търся същата, защото другата ще я зареждам по-дълго, пък не би си взел същата като оригиналната :) :)
Как да ме разбереш като през 4 гледам и пак допускам грешки като пиша, поправих я по-горе, но смятам, че ти поне за разлика от други схващаш от половин дума и ме разбра правилно :wink: !
Избора остава изцяло твой! :partyman:
Chefo77 - майстор
То зарядното е зарядно за мобилен телефон, няма собствено.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Замяна на 18650" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: