Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравей те

Предстои ми ремонт на стара къща от 78г. и съм пред дилемата да изрина стените до тухла или да третирам мазилката с нещо за да премахна всякакъв вид миризма която се е набила през годините по нея . Мазилката е сравнително права и доста запазена без видими проблеми и също така е доста дебела
Някой имал ли е такава дилема и какво бихте ме посаветвали
шоп - майстор
Какви миризми?
То по тая логика и тухлите премахнете?

Една шпакловака и латекс и всичко ще мирише на ново. :idea:
torbalan - Дървен философ
Послушай шоп-а. :)
nikolov333 - майстор
Да, но ако гипса "хваща"на мазилката, че комшийката до нас, толкова "мазно" готви, че за тяхната имам серьозни съмнения.. :-D :lol: :lol:
torbalan - Дървен философ
За да хваща шпакловката за стената, при мен момчето дето шпаклова, преди да започне с шпакловането, накълца стената с една тесла. Стените бяха чисти от прах (измити).
За 10 години няма никъде отлепено, подпухнало или каквото и да е.
Питам защото в момента се усеща остра миризма като пти стари хора и не искам тази миризма да остане и след финалният ремонт
chapara - майстор
нед дек 15, 2019 9:41 amtorbalan написа:
при мен момчето дето шпаклова, преди да започне с шпакловането, накълца стената с една тесла.
На това му казват "трънски скоби" :wink: :idea: :wink:, Но сега има бетонконтактни грундове, та и скобите отпаднаа :-D

ivansv90, по скоро кучето е заровено в пода, а не е зазидано в стените, ако е препикавано от стари хора най малкия проблем ти е мазилката :wink:
шоп - майстор
Тази година правих един ремонт на един етаж със застроена площ около 100м2

За моя сигурност начуках всички мазилки ( някои с варово боядисани, някои с винервайс) с една малка секира. Начукването бе сериозно. Около 4-5 удара на 100см2 или с други думи около 50% от мазилката бе свалена в дълбочина.
Измих прахтта с водоструйка. Нанесох бетонконтакетн грунд с пуловеризатор и компресор.

Следваха шпакловка с гипсово лепило + мрежа + втори слой гипсово лепило + финиш шиитрок зелен капак на Кнауф.

Тема "Варова мазилка , да се махне или не" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: