• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ventzi48 - специалист
Горелката е GP 20 . На платката на контролера NPBC-V3M-1 основния шнек е SF a SB e на вътрешния. Явно проблема е в управляващия семистор. В инструкцията на контролера пише, че времето за работа на вътрешния шнек е увеличено за да избутва пелетите до края на камерата. Двата шнека работят заедно. Благодаря за отговорите и ще сложа авариен терморегулатор на веригата на шнека за да не се повтори отново. Мисля, че това е най-добрия вариант за безопастност от прегряване. Обмислям вариант за токова защита на шнека от претоварване при работа.
нед дек 15, 2019 10:30 amventzi48 написа:
Горелката е GP 20 . На платката на контролера NPBC-V3M-1 основния шнек е SF a SB e на вътрешния. Явно проблема е в управляващия семистор. В инструкцията на контролера пише, че времето за работа на вътрешния шнек е увеличено за да избутва пелетите до края на камерата. Двата шнека работят заедно. Благодаря за отговорите и ще сложа авариен терморегулатор на веригата на шнека за да не се повтори отново. Мисля, че това е най-добрия вариант за безопастност от прегряване. Обмислям вариант за токова защита на шнека от претоварване при работа.
Значи Кабела е прав.
След края на сезона, в Натурела за ремонт и ще е като нова.
На платката RB e вход "температурна защита". На теб ли ти загряваше много горелката? Хубаво е да си намериш оригиналната защита, да я лепнеш на подходящо място и да я свържеш. Също и да се намери причината.
kabel96 - специалист
Това се сменя за 5 минути на място и срува 2 лева.Търси познат който може.
ventzi48 - специалист
Температурната защита е на захранващата тръба за пелети и е свързана и работи. При мен захранващия шнек продължи да работи и след като се регистрира превишаване на температурата трябваше горелката да се изключи но захранването не се прекъсна. Продължи да захранва горелката с пелети и да се разгаря. Добре, че имам термометър на един радиатор и видях, че температурата е превишена и я изключих. Може би ако имам сензор на димните газове това ще изключи горелката. Доколкото си спомням има такава настройка първоначално с аларма и след това изключване. Трябва да прегледам отново инструкцията на контролера. Може би не всичко е предвидено при работата на горелката и както писа Трифон да се добави защита с ръчно задействане след проблем.
Здравейте, момчета. Имам горелка GP20+. Запалих я поработи и на следващия ден отказа да проработи. Симптомите са: не дърпа от шнека, не включва вентилатора, не загрява запалката, мига зелен и жълт светодиод и това е. Бушоните са здрави, при пускане светва за миг червеното диодче и гасне. Забърсал съм светлинния сензор.
Не знам какво й е, но ако е думнала платката веднага слагам NPBC-V4C/NPBC-V3C.
Приложимо ли е да инсталирам тази платка в gp20+?
Препоръки?
filmatoplo - майстор
Аз съм го измислил това :wink: ,обаче нагреватела го минаваш през реле контакторче -защото нагревателя е 1200 вата . :wink: имам над 10 платки сменени на такива горелки.
liverpool-64 - специалист
За постоянно светещи жълт и зелен светодиод в книжката пише за проблем с двигателя на шнека или проблем с релето на платката за управление.
От 2г. съм с управление Натурела на GP 20+/25 и съм много доволен. Пасва с горелката като дупе и гащи. :yawinkle:
Много благодаря момчета. Ще вържа с реленце нагревателя за всеки случай. Неделя ще дойде ред за настройки и пак ще ви питам конкретни неща.
Имат ли поляритет кабелите на вентилатора и датчика за пламък?
чет дек 19, 2019 11:07 pmthefox написа:
Много благодаря момчета. Ще вържа с реленце нагревателя за всеки случай. Неделя ще дойде ред за настройки и пак ще ви питам конкретни неща.
Имат ли поляритет кабелите на вентилатора и датчика за пламък?
Свържи се с Венци, на ЛС! Ако сам е правил трансплантацията, да дава съвети, че Филма ходи и за риба.
Погледни какво ти писа Ливърпула! Може пък да закрепиш платката.
Всъщност, ти по скоро имаш проблем с амортизирана периферия, та новия контролер няма да оправи положението. Тест на шнека може ли да се пусне или да го провериш сам, както мотора на вентилатора и запалката?
filmatoplo - майстор
:wink: Не за всеки случай-Задължително е ,платката на изхода за запалка по предписания на Натурела издържа макс 500 или 800 вата , а нагревателя на GP е 1200 вата. :wink: Преди трансплантацията ,помни някой настройки от старото управление -например -първоначалната доза за палене ,времето за разгаряне,секунди подаване на пелети на минимална и максимална мощност ,паузана между подаванията и др .Само въздуха не е същия ,него ще го гадаеш -има в менюто тест в % ,там ще провериш на колко процента тръгва вентилатора и ще си преценяш .Платката си има полярности -дадени са в инструкцията ,няма проблем ако не се спазят за вентилатора и шнека.
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: