• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vpetrunov - напреднал
Здравейте,

наскоро приключи основен ремонт на баня.

В последствие установих, че наклона на пода е съвсем минимален, водата се оттича едва едва, а малка част не се оттича, като остава малка локвичка,. :sad:

Какви са вариантите такъв проблем да бъде коригиран..? [-o<

(Задавам въпроса си тук, защото нямам връзка с изпълнителя, който извърши ремонта.)
ky-kyy - майстор
Където се събира локвата, сложи сифон :supz:
vpetrunov - напреднал
чет дек 19, 2019 3:51 pmky-kyy написа:
Където се събира локвата, сложи сифон :supz:
Две уточнения:
- Локвичката е съвсем малка
- Става въпрос за под, които е под 4кв/м и има и вана - свободното пространство е съвсем малко и вече има един сифон.

Изглежда, че при две от плочките, пак има лек наклон и там остава малко количество вода - поставянето на втори сифон ми се струва екстремно
Последна промяна от vpetrunov на чет дек 19, 2019 4:08 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Варианта е ремонт на ремонта, аз бих направил рекламация пред изпълнителят :wink: ! :partyman:
ky-kyy - майстор
чет дек 19, 2019 3:55 pmvpetrunov написа:


Две уточнения:
- Локвичката е съвсем малка
- Става въпрос за под, които е под 4кв/м и има и вана - свободното пространство е съвсем малко и вече има един сифон.

Изглежда, че при две от плочките, пак има лек наклон и там остава малко количество вода - поставянето на втори сифон ми се струва екстремно - това ли е единствената опция..?
Шегувам се, не се връзвай :-D Леко намигвам, към плочкаджиите. Аз като им викам, че редят плочките и после изливат една кофа вода и където се събере, там слагат сифона, а те се правят на обидени :lol: Ето, доказателството си го изпитал на собствен гръб...
Иначе и из форум ги има, ама се изявяват като ел. техници обикновено ;)
vpetrunov - напреднал
чет дек 19, 2019 4:05 pmplamen6703 написа:
Варианта е ремонт на ремонта, аз бих направил рекламация пред изпълнителят :wink: ! :partyman:
В какво би се изразил ремонта на ремонта, може ли да се коригира само една плочка или трябва нещо по-голямо да се направи? Иска ми се да го оправя!

(По някаква причина, нямам връзка с изпълнителя в момента, въпреки че се разделихме приятелски, при съвсем нормални обстоятелства и всичко платено - името му е Атанас Мавров и има профил в сайта)
plamen6703 - майстор
Снимай му работата на Атанас Мавров и я покажи, по-лесно ще получиш съвети като се вижда какво е положението, но според мен е в пъти по-добре да си по-упорит и да направиш рекламация, все пак пари и платил и не си договарял такава "екстра" за пода на банята :wink: ! :partyman:
vpetrunov - напреднал
чет дек 19, 2019 4:21 pmplamen6703 написа:
според мен е в пъти по-добре да си по-упорит и да направиш рекламация
Мерси, ще кача една снимка. Отностно с рекламацията - просто нямам връзка с него, не си вдига телефона на никакви номера, така че ако не го открия, ще търся друг човек..
nikolov333 - майстор
Варианта е да се извадят проблемните плочки и да се оправи наклона им.. Най-добре е, който си го дробил, да сърба.. Не е невъзможно и друг или ти да си го оправиш, ако имаш резервни плочки разбира се..
vpetrunov - напреднал
чет дек 19, 2019 4:38 pmnikolov333 написа:
Варианта е да се извадят проблемните плочки и да се оправи наклона им.. Най-добре е, който си го дробил, да сърба.. Не е невъзможно и друг или ти да си го оправиш, ако имаш резервни плочки разбира се..

Благодаря за отговора, ако може да се извади само една или две плочки ще е супер (дори и да е с друг майстор). Има и налични плочки.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Вада в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: