• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Какъв е принципът на запалване? Гледам в нета,че пелетните горелки имат някакъв нагревател, който е около 300 вата, а тук се спомена, че при опит за палене, консумацията не надвишавала 35 вата. Как става това :? .
Не използвам такъв тип отопление и не съм наясно, затова питам.
:partyman:
Билян - специалист
Според мен релето бавно превключва. Пробвай го мрежа мрежа дали ще угаси горелката
sokolov.91 - майстор
Не знам защо мислите, че имам пелетна горелка. Не сте чели темата от начало явно. За газов котел става дума.
А относно бавното превключване на релето - това е само единия проблем. Другия е, че дори и не пали на инвертор.
hidrazin - майстор
чет дек 19, 2019 10:49 pmsokolov.91 написа:
Не знам защо мислите, че имам пелетна горелка. Не сте чели темата от начало явно. За газов котел става дума.
И да са я чели - все тая. Никъде в темата не си писал каква е горелката.
То въобще думата "горелка" се появява чак на 11-та страница.
По спомени с някакъв UPS щеше да захранваш LED лента за аварийно осветление...
:partyman:
sokolov.91 - майстор
чет дек 19, 2019 11:32 pmhidrazin написа:
чет дек 19, 2019 10:49 pmsokolov.91 написа:
Не знам защо мислите, че имам пелетна горелка. Не сте чели темата от начало явно. За газов котел става дума.
И да са я чели - все тая. Никъде в темата не си писал каква е горелката.
То въобще думата "горелка" се появява чак на 11-та страница.
По спомени с някакъв UPS щеше да захранваш LED лента за аварийно осветление...
:partyman:
Ок. Извинявам се. Газов котел имам, за не разбралите.
А ти, О, боже мой... Няма ли да дадеш идея защо котела не гори с моя инвертор, или ще водиш статистика на темата?
kozl - майстор
sokolov.91 Едва ли с нещо мога да съм полезен по проблема ти, но на 10 стр. си показал диаграма на осцилоскоп.
А аз чакам твоята консултация с осцилоскопа и за това подсещам. Може би имаш проблем да го пренесеш до горелката :?
Предполагам има някаква връзка, която изкривява синусуидата при работа с индуктивни и капацитивни товари и възникващи пикови товари - може би :?
А и предполагам си навързал последователно две инверторни системи (UPS - горелка) и съм любопитен какво ще покаже осцилоскопа на място.
За горелката не пишеш като я включиш на UPS подава ли газ - вероятно не :? Пак предоплагам - има защита ако няма искри да няма и газ. Т.е. запалката, която също предполагам е на инверторен принцип вероятно не действа и се задейства защитата на горелката. Това са само предположения, защото нямам опит с турбинни газови горелки.
Тва ми е логиката - ако няма защита и изтича газ ще има предпоставка за бум.
И пак по логика предполагам, че има и топлинна защита, т.е. мин. две защити, които спират подаването на газ.
А може да има и трета защита по налягане от турбината. Няма достаъчно налягане - не се подава газ.
:?
А запалката дали е нагревател или инверторна или с умножител на напрежение :?
Турбината дали е с инверторно управление на ел.мотора :?
ESPACE - майстор
Гасне защото контролера "не вижда" пламъка (не регистрира тока от йонизационния електрод) след като обърнеш на ЮПС. Нещо не си направил както трябва със зануляването на уреда след превключването. Най вероятно си оставил нулата от мрежата на корпус и подаваш 230V от трафа за захранване. Ако измериш двата захранващи проводника спрямо корпус вероятно и двата ще ти покажат 230v. Котела никога няма да види пламъка ако е така. Трябва да занулиш единия извод на захранването.
sokolov.91 - майстор
пет дек 20, 2019 7:14 amESPACE написа:
Гасне защото контролера "не вижда" пламъка (не регистрира тока от йонизационния електрод) след като обърнеш на ЮПС. Нещо не си направил както трябва със зануляването на уреда след превключването. Най вероятно си оставил нулата от мрежата на корпус и подаваш 230V от трафа за захранване. Ако измериш двата захранващи проводника спрямо корпус вероятно и двата ще ти покажат 230v. Котела никога няма да види пламъка ако е така. Трябва да занулиш единия извод на захранването.
Точно това направих... Инвертора подава 7 и нещо 8 волта променливо на едната намотка на трафа и от другата страна на трафа излиза 230в. Третия заземителен щифт на контакта на ЮПСа е занулен от нулата на мрежовото напрежение, без да се прекъсва. Кабела на котела е с 3 жила и щепсел с 3 извода. И да, когато е на инвертор която и от двете жици да хвана да измервам спрямо 0 от мрежата показва 230в., тоест няма определена фаза, работи като разделителна траф един вид.
Ти предлагаш да взема да зануля една от двете жици излизащи от високата страна на трафа, така ли? А зануления 3ти извод на контакта да си остане ли занулен и той?
sokolov.91 - майстор
пет дек 20, 2019 5:58 amkozl написа:
sokolov.91 Едва ли с нещо мога да съм полезен по проблема ти, но на 10 стр. си показал диаграма на осцилоскоп.
А аз чакам твоята консултация с осцилоскопа и за това подсещам. Може би имаш проблем да го пренесеш до горелката :?
Предполагам има някаква връзка, която изкривява синусуидата при работа с индуктивни и капацитивни товари и възникващи пикови товари - може би :?
А и предполагам си навързал последователно две инверторни системи (UPS - горелка) и съм любопитен какво ще покаже осцилоскопа на място.
За горелката не пишеш като я включиш на UPS подава ли газ - вероятно не :? Пак предоплагам - има защита ако няма искри да няма и газ. Т.е. запалката, която също предполагам е на инверторен принцип вероятно не действа и се задейства защитата на горелката. Това са само предположения, защото нямам опит с турбинни газови горелки.
Тва ми е логиката - ако няма защита и изтича газ ще има предпоставка за бум.
И пак по логика предполагам, че има и топлинна защита, т.е. мин. две защити, които спират подаването на газ.
А може да има и трета защита по налягане от турбината. Няма достаъчно налягане - не се подава газ.
:?
А запалката дали е нагревател или инверторна или с умножител на напрежение :?
Турбината дали е с инверторно управление на ел.мотора :?
Всичко е инверторно в тоя котел. И турбина и помпа и захранване... При опит за запалване обаче запалителния траф работи, в това съм сигурен, защото го чувам как пръщи като електрошок вътре в камерата.
И да, няма как да взема осцилоскопа в нас...
sokolov.91 - майстор
Ооооооо, даааааа!!!! Запали! :supz:
Много благодаря на ESPACE, че се досети какво е станало. Благодаря на всички за помощта.
Иска си истинска 0 тоя котел и това е бил проблема.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18

Тема "Направи си сам ЮПС" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: