Ел. инструментите. Консумативи.
ben84 - специалист
пон окт 28, 2019 5:45 pmnautilus33 написа:
Да питам- с ампер клещи ли мога да открия къде точно е скъсан медния проводник под изолацията на гумиран кабел? Става дума за едно зеге, което прекъсва. Външната гумирана изолация няма наранявания, но при разместване на кабела се оправя. Не съм сигурен къде точно е прекъснат, а не ми се реже голямо парче?
Става тоя номер с безконтактен детектор на напрежение.
Удължители по обекти бързо засичам с един от 15 лева. За сериозни занимания не вярвам само на него, ама с тая работа се е изплатил.
nautilus33 - майстор
Не е в крайщата, някъде към средата е. Иначе имам същия проблем и с една макара 50м. там е някъде в първите 10 м. проблема, ама 10м са си 10м. :(
kozl - майстор
пон окт 28, 2019 5:45 pmnautilus33 написа:
Да питам- с ампер клещи ли мога да открия къде точно е скъсан медния проводник под изолацията на гумиран кабел? Става дума за едно зеге, което прекъсва. Външната гумирана изолация няма наранявания, но при разместване на кабела се оправя. Не съм сигурен къде точно е прекъснат, а не ми се реже голямо парче?
От мой беден опит откачам кабела от машината и щепсела и с клещи дърпам от краищата проводниците. До сега не ми се е случвало прекъсването да е на повече от 20 см от краищата и проводника се изнизва. По дължината кълцам до проблемното място, коетло както писаха е около захващането твърдо/подвижно.
Ама като се има в предвид, че повечето евтинджоси са с пластмасови кабели винаги готов да слагам гумиран, че зимата пластмасовите като се удървят и ме дразнат.
пишман_майстор - майстор
Днес старото ми перфораторче ме изненада неприятно bosch gbh 2 24 dse . Спря да се върти свредлото , откъртили са се водачите ( шпонките ) във вретеното. Жалко за машинката , работеше много добре, намерих едни реплики на частта в нета за 27 до 35 лв , чудя се дали да си хвърля парите за подмяната му.
Някой ако има същата серия gbh 2 24 перфоратор със някакъв друг проблем , да му е здраво вретеното само, може да го оттърва с/у някаква сума :)
plamen6703 - майстор
Репликите на частта доближават цената на такъв перфоратор на старо. Нова година нов късмет, ако няма кой сам си направи един подарък :wink: ! :partyman:
пишман_майстор - майстор
Мхм, ще видим , ще изскочи нещо . Оригиналното вретено е най-добре, но естествено се замислям дали всъщност е удачна покупка ,около 100-105лв за голо вретено . Търсих да видя, дали някой е ползвал "реплики" части , не намерих така инфо.
ky-kyy - майстор
съб дек 21, 2019 10:59 amпишман_майстор написа:
Мхм, ще видим , ще изскочи нещо . Оригиналното вретено е най-добре, но естествено се замислям дали всъщност е удачна покупка ,около 100-105лв за голо вретено . Търсих да видя, дали някой е ползвал "реплики" части , не намерих така инфо.
Ако добавиш още 160-170 левчета, може да станеш щастлив собственик на макита hr2470. По мое лично мнение, без да се опитвам да го натрапвам, е определено по-добрата машина.
При Ники Кумао, ги има, с безплатна доставка. Също така ги мярнах и в някой от хипермаркетите, на същата цена.
пишман_майстор - майстор
Да, и до такова решение съм стигнал. Не намеря ли някоя машинка като моята с цъфнал друг чарк и здраво вретено, да направя от двете една , ще се купува нещо ново .
munio - напреднал
Здравейте, да ползвам темата на колегата. Та имам Макита хр2470 от мнооого години, никакъв проблем докато не започна да плюва първо шилото а после и бургийте. Предположих че се е скапал патронника, за това го смених, но плюенето си остана. Въобще не се крепи. Има една съчмичка която някак си не иска да задържи... някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и евентуално решение?
Kumay - майстор
пет яну 24, 2020 10:43 ammunio написа:
Здравейте, да ползвам темата на колегата. Та имам Макита хр2470 от мнооого години, никакъв проблем докато не започна да плюва първо шилото а после и бургийте. Предположих че се е скапал патронника, за това го смених, но плюенето си остана. Въобще не се крепи. Има една съчмичка която някак си не иска да задържи... някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и евентуално решение?
Съчмичката не иска да държи защото има много кал по нея - вероятно ползваш грес за опашките на инструментите/ако слагаш изобщо нещо за смазване!/.
Изчисти добре и след това смазвай с масло - сипваш в патронника и пускаш да го развърти навсякъде.

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: