Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Канала е Ф50. Търся преход от щуцер за маркуча на пералнята към диаметър Ф50. Щуцера под прав ъгъл спрямо оста на Ф50, така че да прилепне към стената. Целта е да не пречи на пералнята да се доближи максимално към стената.
Някой да има предложение за готово изделие :?
kozl - майстор
Обиколих неколко магазина за ВК и сътворих тва:
Прикачен файл:
щуц пералня.jpg
щуц пералня.jpg (107.28 KиБ) Видяна 2209 пъти

От това:
Прикачен файл:
тръб под сифон.jpg
тръб под сифон.jpg (69.21 KиБ) Видяна 2209 пъти

+ маншон за Ф50 и Ф20. Не ми аресва ще остане като временно решение за постоянна употреба. :-D
kozl - майстор
чет дек 19, 2019 6:06 pmnikolov333 написа:
Това дали може да се монтира... https://bauhaus.bg/vgraden-sifon-za-per ... yal/p/2984
Мерси. Това прилича на сифон за вграждане. Обаче съм закъснел за него.
В най-посещавания магазин от мен - Баухаус има доста интересни джуждавки, но некакси тва съм го прескочил и то още на ниво канализация. Сега вече има плочки и в ниво с тях е муфата на коляно Ф50. Масово така се изпълняват изводите за перални, миялни и сифони.
fbr - майстор
А бе фи 50 не е ли голямо разхищение на място и труд за такива места. Фи 40, а защо не и 32 би вършил работа.
jekasus - майстор
kozl написа:
В най-посещавания магазин от мен - Баухаус
https://bauhaus.bg/vanshen-sifon-za-per ... yal/p/2982
Не съм го пипал, но ако има пружина и топче, ги махни.
Варна, Добрич са аматьори/вероятно и други градове/ - не предлагат такива, вече важни елементи за ВиК.
fbr написа:
А бе фи 50
Стандартно при строители/проектанти.
kozl - майстор
jekasus е писал защо Ф50. Аз мога да потвърдя. Така и в моя случай - заварено положение. И тръбите са канализационни "silence".
Освен това проверих няколко сайта предлагащи безшумни канализационни тръби - еми нема <Фи от 50 мм :shock:
Другото е че съм пресметнал всичко до сантим, ама без кръчмаря. Пералнята трябва да се доближи на 2 см от стената иначе вратата и опира в шкафа с мивката, но изводите канал и ст.вода са зад нея за красота и да мисла го сега - що решил съм го така :?
Канала го свързах вече, сега шъ требе да преработя и изхода на водопровода. Тука обаче пак кръчмаря го е немало. Като доближа аквастопа плътно до стената и не може да се върти гайката. Перчатките излизат извън габарита на аквастопа.

Тема "Фасонна част за пералня към канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: